iki can hamilelik sigortasi

İki Can Hamilelik Sigortası, anne adaylarımız için; Bekleme süresi olmadan, hamileyken başvuru kabul ettiğimiz bir doğum sağlık sigortasıdır. Hamile olduğunuzu öğrendikten sonra, istediğiniz haftanızda başvuru yapabildiğiniz, muayeneler, rutin gebelik test ve tetkiklerinizi %100 karşılayan İki Can Hamilelik Sigortası, hastanelerden alabileceğiniz doğum ücretleri yada muayeneleri- tahlilleri de kapsayan doğum paketlerinden daha avantajlıdır.

Özellikle Ankara, Bursa ve İstanbul illerinde yaygınlaşan anlaşmalı kurum (özel hastane) ağımıza, doğum sigortası ile  çok sayıda yeni anne adayı gitmektedir. Sağlık sigortaları vergi avantajı ile sunulan devlet desteği, sağlık sigortasına ödeyeceğiniz paranın %35’lerini bulurken… Vade farksız taksitli ödeme fırsatı ve doğum sigortasının ihtiyaçlarınıza göre hazıranmış olması, her yıl daha çok tercih edilmesini sağlıyor.

Bu potansiyelin artmasıyla birlikte bazı anlaşmalı özel hastanelerimiz doğum sigortasını modelleyerek anne adaylarına doğuma kadar alacakları hizmetleri paket halinde sunmaya başladı. Sağlık sigortasının hamileyken alınabildiğini öğrenen çok sayıda anne adayı, hastanelerden fiyat alırken paket fiyatları olup olmadığını sorduğu için, hastane doğum hizmet paketlerinin ortaya çıkmasında, hastanelerin anne adaylarından  daha fazla para kazanma beklentisi kadar, beklentiye yada sorulan sorulara da cevap verme gereksinimini ortaya koydu.

İki Can Hamilelik Sigortası Kapsamı Nedir?

Doğum Sağlık Sigortası, hamileliğiniz boyunca, doğum da dahil olmak üzere ihtiyacınız olan muayeneler, Sgk kapsamındaki rutin tetkikler, oda, refakatçi giderleriniz  ve doktor ücreti gibi hizmetleri karşılar. Her muayenenizde sadece 15TL SGK katılımı ödersiniz. Bu tutar dışında muayene yada tetkiklere ödenmesi gereken ek bir ücret yada özel sağlık sigortalarındaki katılım ödemeleri yoktur.

Normal Doğum, Sezaryen Doğum ve Epidural Normal Doğum sağlık sigortası kapsamında %100 karşılanır. Sezaryen doğum kararı veren ve epidural anestezi uygulaması isteyen anne adaylarımız sadece epidural anestezi ücretini ayrıca öder.

İki Can Hamilelik Sigortası Kimler için Geçerlidir?

SGK mensubu olan, kamu yada öze sektörde çalışanlar ile işletme sahipleri ve/veya bakmakla yükümlü oldukları eşleri SGK hizmetlerinden yararlanabildiği için, İki Can Hamilelik Sigortası’ndan da sağlık sigortası primini ödeyerek hemen yararlanabilir.

Hamileliğe ilişkin giderlerin sağlık sigortası kapsamında olması sebebiyle. Her hangi bir bekleme süresi olmadığı gibi, poliçe başlangıcında hamile olmama şartı aranmaz. Anne adayları hamilelik süreçlerinde istediği zaman başvuru yapabilir. Bizim tavsiyemiz, 4-6 hafta dönemi itibariyle poliçelerini almış olmaları yönündedir. Çünkü 8.hafta itibariyle başlayan ilk test ve tetkikler oldukça kapsamlı ve maliyetli olduğundan, bu test ve tetkiklere ayrıca para ödememek için sigortanızın erkenden başlamasını tavsiye ediyoruz.

İki Can Hamilelik Sigortası Hamileyken Nasıl Yapılabilir?

Sigorta Şirketleri’nin özel hastanelerle yıllık anlaşmaları, sahip oldukları sigortalı sayısına göre oldukça avantajlıdır. Bu nedenle bireysel olarak bir hastaneden doğum fiyatı almak istediğinizde, bir sigorta şirketinin o hastaneye ödeyeceği tutarlardan ok daha yüksek fiyatlarla doğum yapacağınızdan emin olun. Çünkü her yıl binlerce doğum için hastanelere ödeme yapan sigorta şirketleri bireylerden daha uygun fiyatlar alır ve bu fiyatlarla kapsamlı doğum sağlık sigortalarınız size hamileliğiniz başlasa bile sunabilir.

Tüm hamilelik sürecinizde belirsizlikleri, ek ödemeleri ortadan kaldırmak için Siz de İki can Hamilelik Sigortası yaptırın. Detaylı bilgi için Size en yakın ofisimize (0850) 346 11 30’dan ulaşın.

*Çocuklarınız İçin Birikim Yapmaya Şimdiden Başlayın.

*Çocuk Sağlık Sigortası ile Bebeğinizin sağlık harcamalarına ücret ödemeyin.

 

İki Can Hamilelik Sigortası Fiyatı Nedir?

Türkiye genelinde hizmet veren özel hastanelerin hizmet standartları ve fiyat politikaları farklılık gösterir. Bu nedenle doğum yapacağınız il ve bu ilde bulunan anlaşmalı özel hastanelere göre doğum sigortası için fiyat almak en doğrusudur.

Çünkü sigorta şirketleri farklı özel hastanelerde, kendileri için azalan sağlık hizmeti maliyetlerini, size fayda olarak sunar ve tercih edeceğiniz hastaneler arasında kıyaslama yapıldığında daha ekonomik sağlık sigortası alternatifleri yaratılmış olur. Bu bilgiyle hamile bir anne adayının İki Can Hamilelik Sigortası için  ödeyeceği yıllık primin (sadece 1 yıl ödenir, yenileme ödemesi olmaz)   vergi avantajı ile sağlanan devlet desteği sonrası  maliyeti 3.150 ile 4980TL arasında değişmektedir. Bu fiyat aralığında alabileceğiniz bir doğum sigortası ile,  Türkiye genelinde özellikle Medical Park Hastaneleri , Medicana Hastane Grubu ve illere göre çok sayıda bölgesel özel hastaneden yararlanabilirsiniz.

İki Can Hamilelik Sigortası Hangi Şirket ile Sunulur?

2010 yılından bugüne kadar bir çok sigorta şirketi ile hamilelik dönemini kapsayan ve hamileyken yapabildiğimiz sağlık sigortaları sunduk.Doğum Sigortaları, her geçen yıl beklenti ve ihtiyaçlara göre biraz daha şekillenen ve tercih edeceğiniz tek bir  hastane yerine birden çok hastanede hizmet almanızı sağlayan haline  Demir Hayat Sigorta Aş ile 2017 yılında dönüştü.

Hamileyken doğum sigortası projesini Demir Hayat Sigorta Aş’ye götürdüğümüzde, işi tamamen sağlık sigortacılığı olan şirket, projeye ciddi katkı ve destek sağladı. Bugün çok sayıda sigortalımıza hizmet verdiğimiz İki Can Hamilelik Sigortası ve Demir Hayat Aş ile yenilikçi ürünler hazırlamaya ve sunmaya devam ediyoruz.

Henüz Hamile Değilim, Ne Zaman Hamilelik Sigortası Yaptırmalıyım.

Hamile anne adaylarımız için hamileyken yapabildiğimiz sigorta poliçelerimizle birlikte henüz hamilelik süreci başlamamış anne adaylarımız için de, çok sayıda alternatif sunuyoruz. Bekleme süresi olmayan, hemen hamileliğinizin başlamasıyla kullanabileceğiniz poliçelerle birlikte 1,3,6ay yada 12 aylık bekleme süreleriyle farklı fiyat avantajlarına sahip çok sayıda teklif için bize ulaşabilirsiniz.

İki Can Hamilelik Sigortası Avantajları Nedir?

Hamileliğinize ilişkin sağlık harcamalarınızı karşılayan İki Can Hamilelik Sigortasının avantajlarına göz atın.

 • Hamileyken başvuru yapabilirsiniz
 • Sağlık Sigortası ödemelerinizi vade farkı olmadan 9 taksitle ödeyebilirsiniz
 • Vergi Avantajı ile Ödediğiniz paranın %35’ine kadar Devlet Desteğinden yararlanabilirsiniz.
 • Tercih ettiğiniz doktor yada hastane ile sınırlı kalmaz, gerekli görürseniz doktor ve hastanenizi değiştirebilirsiniz
 • SGK’nın geçerli olduğu tüm bölüm ve doktorlardan yararlanabilirsiniz.
 • Muayeneler için sadece 15TL ödersiniz.
 • Yapılan rutin gebelik test ve tetkikleriniz için ek ödeme yapmazsınız
 • Normal yada Sezaryen , doğum şeklinize siz karar verirsiniz.
 • Tek kişilik özel odada misafir edilir ve refakatçi ücreti ödemezsiniz
 • Sebep belirtmeksizin, istediğiniz zaman sağlık sigortanızı iptal edebilir ve prim iadenizi geri alabilirsiniz.
 • Tek bir hastane ile anlaşma yapmak zorunda kalmaz, haklarınızı Sigorta Şirketleri nezlinde korursunuz.

Detaylı bilgi almak ve sağlık sigortası uzmanlarımıza ulaşmak için; Bizi hemen arayabilirsiniz.

Soru Sor
Whatsapp
İki Can Hamilelik Sigortası Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by