Doğum Sigortası

Doğum Sigortası hamilelik öncesinde ve hamileykende alınabilir. Hamileliğinizin başlamasını planladığınız tarihten 12ay öncesinden başlamak üzere, 6 ay, 3ay gibi sürelerde yine poliçe alma alternatifleriniz var. Hatta dilerseniz anlaşmalı özel hastanelerde rutin muayenelerinizi, tahlil ve tetkiklerle doğum eyleminizi de karşılayacak sağlık sigortalarımıza hamileyken de başvuru yapabilirsiniz. 
Doğum için sağlık sigortası yaptırmak, özel hastanelere ödemeniz gereken ücretlere göre çok daha ekonomiktir. Muayeneler, tahliller ve doğumun dahil olduğu doğum paketleri hamileliğinin henüz başındaki anne adayları için uygundur. İleri haftalardaki anne adaylarımız için ise; Sadece doğum eylemini, oda- refakatçi giderlerini karşılıyor olduğumuz doğum sigortaları da oldukça ekonomiktir.

Doğum Sigortası Ne Zaman Yapılabilir?

Hamileliğinizin başlamasını planladığınız tarihten 12 ay, 6 ay, 3ay önce yada bekleme süresi olmadan da; Doğum Sigortası yaptırıp takip eden ay hamileliğin başlaması planlanabilir. Bu yakın zamanda hamilelik planlıyorum diyen anne adayları için çok uygun ve avantajlıdır.
Hamilelik süreci başladıktan sonra sağlık sigortası araştıran anne adaylarımız için de iyi haberlerimiz var. 4-6 Haftalarda hamile olduğunu fark eden ve sürece yeni başlayan hamileyim diyen anne adaylarımız için doğum sigortası da hazır.

Doğum Sigortası Avantajları Nedir?

  • Doğum Sigortası, öncelikle hamilelik sürecinizde olası belirsizlikleri, ek ödemeleri ve harcamaları ortadan kaldırır.
  • Doğum yapmak istediğiniz özel hastanenin fiyatlarıyla kıyaslandığında çok daha ekonomiktir.
  • Sağlık sigortaları vade farksız 9 taksitle kolaylıkla ödenebilir.
  • Vergi diliminize göre vergi avantajıyla %15 ile %35 arasında Devlet Desteği alır, daha ekonomik şartlarla sahip olursunuz.
  • Doğum Paketleri sigorta şirketleri güvencesinde, anne adaylarının beklenti ve ihtiyaçlarına göre tasarlandığından, yatarak tedavi teminatı, acil vaka, diyetisyen görüşmesi, emzirme ve bebek bakımı eğitimi gibi ek faydalar sunar.
  • Bir hastaneyle fiyat pazarlığı yaparak kendinizi bir yere bağlamanıza gerek kalmaz. Doğum sigortası aynı anda birden çok anlaşmalı özel hastane alternatifi sunar. Kararlarınızda olası değişikliklerde sizi sınırlandırmaz.
  • Hiçbir açıklama gerekmeden ve şarta bağlanmadan iptal etme, paranızı geri alabilme hakkınız saklıdır. Sigorta şirketleri Hazine Müsteşarlığı denetimindedir.
  • Sizin süreçlerinizi tekraren yaşayan deneyimli sağlık sigortası uzmanlarımıza dilediğiniz zaman bir telefonla ulaşabilir ve her an destek alırsınız. Ön göremediğiniz durumlarda yalnız kalmazsınız.

Doğum Sigortası Fiyatı Nedir?

Doğum için yapacağınız sağlık sigortaları, doğum teminatları; Doğum yapmak istediğiniz hastaneye, özel muayenehane hekimine, poliçeyi ne zaman satın aldığınıza göre farklılık gösterir. Sizin beklenti ve ihtiyaçlarınıza göre sunacağımız çözümü hemen öğrenmek için bize ulaşın.
Hamileyseniz Yazımıza Devam edin…  

Doğum ve Doğum Sigortası için Hastane Tercihinizi Nasıl Yaparsınız?

Bir anne adayının hamileliği , son adet tarihinden sonra 4-6 hafta sonrasında, aslında dışarıdan bakıldığında bile kimi zaman fark edilebilir değişikliklerle anlaşılır. Çoğu kadın doğum doktoru, anne adaylarının cildindeki parlaklık ve güzelleşmenin hormonlardaki değişiklikle ayırt edilir olduğunu söylüyor. Hamile kaldığınız ilk dönemlerde karmaşık, heyecanlı.. bazen korku dolu ama duygusal geçişlerin yaşandığı anlar gerçektir. Bir mucizeyi var eden sizsiniz. Dolayısı ile bundan sonrasını da düşünmesi gereken ve her şeyin en iyisi olması da  isteyen yine sizsiniz. Bu Siz’in hakkınız.

Bulunduğunuz il neresi olursa olsun, küçüklü büyüklü çok sayıda özel hastaneye ulaşabilmeniz mümkün. Ayrıca kamu hastaneleri de başka bir seçenek. Fakat özel hastanelerin her ne kadar devlet tarafından belirlenmiş yasal SGK fark tutarları olsa da, uygulamaya bakıldığında pek de öyle olmadığı aşikar. Bu büyük hastanelerin, o beğendiğiniz doktorların size sunacağı hizmetler ve hastanelerin fiziki koşulları, aslına bakarsanız hiç de öyle devletin çizdiği sınırlarla olacak iş değil. Zaten hepimiz belki bunun farkındayız ve hayatta belki birkaç kez başımıza gelebilecek doğum gibi önemli bir an için; Hep daha fazlasını hayal ederiz.

İşte özel hastanelerin sizden isteyebileceği muayene ücretleri, ayrıca ödenecek tahliller ve 38 haftalık maratonun sonunda doğum için ödeyeceğiniz paralar ve ekstralar… Hesaplayacağınız tutarları aşabilir. Bu kaygılar sizi istediğiniz özel hastaneye gitmekten alı koymasın. Kaygılar içinde bırakmasın.

Sigorta Şirketlerinin Hamileyken Sunduğu Doğum Sigortası Avantajları

Hamileliğiniz öncesinde, yakın zamanda bir hamilelik planınız olduğunu bizimle paylaşır ve bunun için bir doğum sağlık sigortası yaptırırsanız; Tahmin dahi edemeyeceğiniz fiyatlarla tüm doğum sürecinizi sağlık sigortası ile karşılamış olursunuz…

Hamile oluğunuzu öğrendiğinizde yaşadığınız sevince, sigorta yapamayacağınızı söyleyip gölge düşürmek istemeyiz… Elbette Siz hamileyken ‘de doğum sigortası yapabiliyoruz. Üstelik Türkiye genelinde anlaşmalı olduğumuz çok sayıda özel hastanede… Sizlere özel çözümlerle.

Öncelikle, sağlık sigortası yaptırmanızı devlet, vergi avantajı ile destekliyor. Örneğin; Yıllık 4000TL ödeyeceğiniz bir doğum sağlık sigortanızda, siz yada eşinizin her hangi birinizin çalışması yada yine birinizin iş yeri sahibi olması şartıyla;  Ödediğiniz yıllık primin %15’i ile %35’i arasında değişen oranlarda Devlet Desteğinden yararlanabilirsiniz. Sadece bu bile, size hamilelik sürecinizdeki ödeyeceğiniz paranın 3’te 1 oranında daha az maliyet demektir.

Temsil ettiğimiz sigorta şirketlerinin özel hastanelerle  yapmış oldukları yıllık anlaşmalar ile de, Muayeneleriniz, tahlilleriniz ve doğumunuz için, Sizin ödemeniz gereken hastane ücretlerinden çok daha düşük rakamlarla anlaştıklarını açıklıkla söyleyebilirim. Böylece; Tek başınıza bir özel hastaneye gitmek ve fiyat almak, pazarlık etmek yerine; Bırakın her yıl binlerce doğum yapan anneyi takip eden bizler ve sigorta şirketlerimizin, hastanelerle yaptığı avantajlı anlaşmalar ve size sunabildiğimiz doğum sigortası paketleri ile fırsatlar yaratın. Daha ucuza maal edin, taksitle ödeyin. Gerekirse hastanenizi, doktorunuzu değiştirin, beklenmeyen bir durumda paranız yanmasın.. Doğum Sigortanızı iptal edin ve paranızı iade alın. Detaylı bilgi için bizi hemen arayabilirsiniz.

Özel Bir Hastane Sadece Sağlık Hizmeti Sunabilir. Doğum Sigortası Satamaz.

Son birkaç yılda hamile anne adaylarımıza sunduğumuz doğum sigortaları ile yıllık 6.000 anne adayımız Özel hastanelerde doğum yapıyor. Biz ise; doğum sigortası önerdiğimiz ve sağlık sigortası yaparak takibe başladığımız bu sayıya ulaşmak için, neredeyse, 18.000 hamile anne adayı ile görüşüyoruz. Yönlendiriyor ve destek sağlıyoruz.

Bahsettiğimiz sayılar ve potansiyel, bazı özel hastanelerin dikkatini çekmiş olacak ki, SGK anlaşmalı özel hastane olarak hizmet vermek üzere çalışmalarına, hatta sizlerden alabilecekleri yasal fark tutarları Devletin ödediği tutarın 2 katını aşmaması gerekirken; Modelledikleri doğum sağlık sigortası ürünlerini, hizmet paketi olarak anne adaylarına hastanelerde sundukları ve oldukça da ciddi tutarlar istedikleri sıkça kulağımıza geliyor.

Bu tip durumlar için, birkaç tavsiyemiz var. Öncelikle hizmet alacağınız bir sağlık kurumuna asla peşin para ödemeyin, taahhüt vermeyin ve kendinizi bir hastaneye bağlamayın. Önünüzdeki 38 haftalık dönemin, neler getireceğini şimdiden kestirmek pek kolay değil. Doktorunuz hastaneden ayrılabilir, sağlık koşulları farklı kararları gerektirebilir. Bu nedenle, hizmet alacağınız bir kuruma peşinen teslim olmayın. Doğuma kadar aynı ilgi, hassasiyet ve hürmetle karşılanacağınız tercihlerde bulunun.

Yada, olası bir itilaf, anlaşmazlık durumunda haklarınızı arayabilmek için, ödemelerinizi kredi kartı ile yapın, faturanızı alın, saklayın. Böylece, beklemediğiniz gelişmeler halinde, hak arayacağınız belge ve bilgiye sahip olun.

Türkiye’de sağlık hizmeti konulu ürünler, bir sigorta kapsamında sunuluyorsa, buna “Sağlık Sigortası” diyoruz. Sağlık sigortaları, sigorta şirketlerinin özel hastanelerle, yıl boyunca hizmet alacak sigortalıları adına anlaşma yapması, hatta bir anlamda sizin adınıza pazarlık etmesi  anlamındadır. Hizmetlerin sağlayıcısı ünvanıyla sizi korur ve ödediğiniz sağlık sigortası primleri karşılığında sunulan hizmetlerinde devamlılığından sorumludur.

Dolayısı ile, Doğum Sigortası, Bir sağlık sigortası teminatıdır. Dilerseniz Hamilelik öncesinde yada Hamileyken de alınabilir. Doğum Sağlık Sigortası yaptırmak, devletin sağladığı vergi avantajı ile desteklenir. Bu destekten yararlanacak kişinin yada eşinin aktif çalışan yada iş yeri sahibi olup devlete gelir vergisi ödüyor olması yeterlidir.

Doğum Sigortasında Yararlanacağınız Devlet Desteği oranı %15 ile %35 arasında değişir. Bu, doğuma kadar ödemeniz gereken toplam tutarın neredeyse 3’te 1’i için destek almak demektir. Sonuç olarak, sağlık sigortaları ve doğum sağlık sigortası teminatlarını sadece sigortacılar sunabilir, satabilir.

Hastanelerin paket hizmet, doğum paketi vb uygulamaları sadece alacağınız hizmet için yapacağınız ödemeyi taahhüt etmek, sürecin başında bir fiyat ile anlaşmak ve başka bir yere gitmemeyi de peşinen kabul etmektir. İyisi mi siz, Hamileyken, Doğum Sağlık Sigortası için uzmanından bilgi alın. 

ÇOCUK SİGORTASI

En Uygun Fiyat Avantajı İle

Soru Sor
Whatsapp
Doğum Sigortası Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by