Sağlık Sigortası ülkemizde son 10 yıla kadar yaygın olarak sadece Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’nın sağladığı hak olarak  biliniyordu. Özel şirketler, bankalar ve kurumların çalışanlarına yaptırdığı Grup Sağlık Sigortaları ile kullanımı ve bilinirliği daha yaygın hale geldi.

En Çok Tercih Edilen Sağlık Sigortaları

Google verilerine göre bireysel sağlık sigortalarının en çok doğum ve daha sonra çocuklar için araştırıldığını ortaya çıkıyor. Geçtiğimiz yıllarda ise sıklıkla duymaya başladığımız  tamamlayıcı sağlık sigortasının SGK ile birlikte kullanılıyor olması, anlaşmalı özel hastanelerin daha yaygın hale gelmesi ve daha ekonomik koşullarla, sürdürülebilir fiyatlarla sunulması avantaj yaratıyor.
Son yıllarda ise en popüler ürünlerimizin başında Hamileyken Doğum Sigortası geliyor. Anne adaylarının hamilelik sürecinden sonra araştırmaya başladığı ve beklentilerine göre dizayn ettiğimiz avantajlı sağlık sigortalarıdır. Doğumla birlikte bebeklerine kavuşan aileler ise; Doğuma kadar sağladıkları faydayla hemen yeni doğan bebeklerine ve Çocuklarına Sigorta yaptırıyor.
Zamanla sağlık sigortalarından memnun kalan ve yakın çevrelerine önermeye başlayan sigortalılarımız için ise, önceki kuşakları da düşünerek, 80 yaşa kadar başvuru kabul ettiğimiz Geçmişten Gelen Hatalıklar Sigortası oldukça ses getirdi. Bu poliçe ile hali hazırda bir sağlık probleminiz varsa bile, tedavisi, takibi muayene ve tahlillerini sağlık sigortası kapsamında karşılıyoruz.

Neden Daha Avantajlı?

Sağlık Sigortaları Vergi Avantajı; Bordrolu kamu ve özel sektör çalışanlarını, şirketleri, işverenleri (bağkurlu) ve ailelerini yakından ilgilendiriyor. Çünkü Devlet vergi diliminiz oranında sağlık sigortalarına  destek sağlıyor. Yıllık sağlık sigortası primlerinizin %15 ile %35 oranına kadarki bölümünden tasarruf edebiliyorsunuz. Daha uygun fiyatlara poliçe almış oluyorsunuz. Sağlık sigortası avantajları ve vergi avantajı detayları hakkında uzmanlarımıza ulaşın.

Sağlık Sigortası Şirketlerini Karşılaştır

Ülkemizde çok sayıda sigorta şirketi hizmet veriyor. Çoğu markayı trafik ve kasko gibi yaygın sigorta ürünlerinden tanıyorsunuzdur. Fakat sağlık; Başlı başına bir branştır ve satın aldıktan sonra kararlarınızın önemi anlaşılır. İyi şirket- kötü şirket anlayışı, beklentisine uygun çözüm üretilmemiş ve yeterince bilgi sahibi olması sağlanmamış sigortalıların olumlu-olumsuz yorumlarına sebep olur. Her sigorta şirketinin farklı işleyişi, alışkanlıkları, teminatlarının olduğunu varsayarsak. Önemli olan sizin beklentinize cevap bulabileceğimiz  poliçeye birlikte karar vermektir. Bu konuda bize ulaşabilir ve sağlık sigortası uzmanlarımızdan her zaman destek alabilirsiniz.

Soru Sor
Whatsapp
Sağlık Sigortası Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by