Çocuk Sağlık Sigortası bebeğinizin doğumundan hemen sonra yapılabilen bir sağlık sigortasıdır. Bebeğinizin ilk yıl sıklıkla gideceği çocuk doktoru muayenelerini, gerekli tahlilleri ve tetkikleri karşılar. Hastanede yatış ve takip gerektiren, hatta ameliyatla tedavisi mümkün vakalarda limitsizdir ve yatışta harcamalarınızın %100’ünü karşılar.  Sağlık sigortası alternatifi sunabildiğimiz çok sayıda sigorta şirketinden size en uygun çocuk sağlık sigortası teklifi almak için hemen sağlık sigortası uzmanlarımızı arayın.
Çocuklarınıza tek başlarına çocuk sağlık sigortası yapabileceğiniz gibi anne yada babanın da olduğu poliçeleri avantajlarıyla karşılaştırın. Tamamlayıcı sağlık sigortası yada özel sağlık sigortası alternatifleriyle istediğiniz fiyata en iyisini alın.

Yeni Doğan Bebek İçin Çocuk Sağlık Sigortası Fiyatı Nedir?

Yeni doğan bir bebekler için hastanede kattaki  ilk işlemler ücretsiz olarak sunulur. Topuk kanı alımı, doğum sırasında yeni doğan doktorunun muayenesi, koruyucu aşısı SGK anlaşmalı özel hastanelerde ücretsizdir. Doğum yapan annenin taburcu olmasını takiben 3-5 gün döneminde ikinci kez topuk kanı için hastaneye tekrar çağırılırsınız. Bu ziyarette ikici kez topuk kanı alınır ve sarılık kontrolü için bilirubin sayımı yapılır. Çoğu hastanede ek ücret alınmayan bu kontrol yanında bebeğiniz için işitme testi yapmanız önerilecektir. İşitme testi, kalça ultrasonu gibi işlemler sağlık sigortanız ile karşılanacağından harcamalara başlamadan sağlık sigortası yapmanızı tavsiye ediyoruz.
Çocuklara Tamamlayıcı sağlık sigortaları bulunduğunuz ile ve tercih edeceğiniz anlaşmalı özel hastanelere de bakarak 750TL gibi primlerle yapılabilir.  Özel sağlık sigortası yaptırarak SGK anlaşması olmayan özel hastaneleri de kullanmak isteyebilirsiniz. Bu tercihle yıllık ödemeniz gereken sigorta primleri 1550-1800TL aralığında olacaktır. Size özel hazırlanmış teklifle doğru fiyata en kısa sürede ulaşmak için birkaç bilgi ile şimdi teklif isteyebilirsiniz.

Çocuk Sağlık Sigortası Limitsiz mi Olmalıdır?

Çocukların yaşına göre belirli dönemlerde sağlık harcamaları daha da artar. Örneğin 0 yaş bebekler her ay Dr. muayenesine giderken, 1 yaştan sonra üç ay ortalamasında doktora gidersiniz. Hatta 3-7 yaş döneminde rutinlerden çok beklenmeyen ani vakalar sağlık sigortasına olan ihtiyacı şekillendirir. Bu nedenle bebeğinizin doğumundan itibaren uzun yıllar devam ettirebileceğiniz sağlık sigortaları her yıl haklarınızı koruyarak olabildiğince aynı sigorta şirketinde devam etmelidir. Bu devamlılığı sağlamak için ödediğiniz yıllık primlerin sizi rahatsız etmeyecek tutarlarda olması çok önemlidir. Çocuklar ve bebekler için sağlık sigortası primleri, kullanımınız arttıkça takip eden yıllarda artar. Sağlık sigortanızın size sağlayacağı faydayı ve ihtiyacınız olduğunda kullanmanız gerektiğini gözeterek; Yıllık limitlerle almalı, buna göre daha az para ödemelisiniz.
Limitlerinizin hızla tükenmesinden yada limit kelimesinin sizi sınırlandırmasından çekinmeyin. Sağlık Sigortası ile anlaşmalı özel hastanelerde aldığınız sağlık hizmetleri, hastanenin kendi belirlediği cari fiyatlarla değil, sigorta şirketinin anlaşmalı fiyatlarıyla ücretlendirilir ve sizi korur. Çocuklarınız için gitmeyi planladığınız hastane alternatiflerinin hangi sigorta şirketinin hangi limitlere sahip poliçesiyle  sizin için daha avantajlı ve daha ekonomik olacağını hemen sağlık sigortası uzmanlarımızdan bir telefonla öğrenebilirsiniz.

Çocuk Sağlık Sigortası ile Hangi Hastanelere Gidilir?

Yeni doğan bebekleriniz veya 18 yaşın altındaki  çocuklarınız için  ik farklı poliçe tipiyle sağlık sigortası satın alabilirsiniz. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ve Özel Sağlık Sigortası. Tamamlayıcı ile, SGK anlaşmalı (Medicana, Medical Park, Liv Hospital, Kolan Hospital ..) özel hastaneleri tercih etmeniz gerekir. Özel sağlık sigortasında ise, SGK anlaşmalı hastane olma şartı yoktur. (Memorial, Acıbadem, Tobb Etü, Güven Hastanesi vb.. )Daha fazla alternatif sunuluyor olsa da, sgk desteği olmadığından poliçe primleri tamamlayıcıya göre biraz daha yüksektir. Hemen fiyat alıp karşılaştırabilirsiniz.

Çocuk Sağlık Sigortası için Taksit ve İndirimler Var mı?

Sağlık sigortalarının tamamında olduğu gibi çocuklara yapılabilen sağlık sigortalarında da vade farkı olmadan kredi kartıyla 9 taksit yapılabilir. Üstelik yıllık vergi diliminize göre ödediğiniz sağlık sigortası priminin %15 ile %35 ‘i oranında vergi avantajı desteğinden yararlanabilirsiniz. Vergi avantajı hakkında detaylı bilgi için yazımıza göz atabilirsiniz.

Soru Sor
Whatsapp
Çocuk Sağlık Sigortası Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by