Geçmişten Gelen Hastalıklar standart sağlık sigortalarında karşılanmıyordu. Geçmişte bu kadar yaygın olmayan sağlık sigortalarıyla bir sağlık harcamasıyla karşılaştıklarında  tanışan,  fakat yararlanamayan çok sayıda sigortalı adayı olmuştur. Fakat son birkaç yılda sigorta şirketleri ve özel hastane gruplarının ciddi işbirlikleri oldu. Bugün sağlık sigortanızı yaptırdığınız tarihten önceye dayanan rahatsızlıklarınız sigorta kapsamında karşılanabiliyor. Muayenelerinizi, tahlillerinizi anlaşmalı özel hastanelerde ücretsiz yaptırabiliyorsunuz. Yatış ve ameliyat giderlerinizinde  %100’ü tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamına alınabiliyor. Nasıl yararlanacağınızı detaylıca öğrenmek isterseniz, hemen sağlık sigortası uzmanlarımızdan bilgi alın.

Geçmişten Gelen Hastalık Nedir?

Sağlık sigortanızı bugün başlatmışsanız. Bugünden öncesine dayanan ağrı, sancı şikayetler. Daha önce tanısı konmuş yada konmamış olsun, bugün doktora gittiğinizde belirli safaya geldiği tespit edilebilen sağlık sorunları. Siz fark etmemiş olsanız da sizinle yıllardır birlikte yaşamış ama artık tedavi noktasına gelmiş geçmiş sağlık öykülerinin tamamı; Bugünden önceye dayandığı için geçmişten gelen hastalık, rahatsızlıktır.

Geçmişten Gelen Hastalıklar Nasıl Anlaşılır?

Sağlık Sigortanızı yaptırdıktan sonra, bir şikayetle doktora gittiğinizde, doktor bazı sorular sorar. Hastalıkla ilgili şikayetlerin ağrı yada sancının ne zaman başladığı sisteme kaydeder. İlaç kullanıp kullanmadığınız, daha önce doktora başvurmuş olmanız gibi soruların cevaplarını SGK Medula sistemine girer. Sadece bununla kalmaz ve isteyebileceği bazı röntgen, tahlil gibi tanı yöntemleriyle de şikayetinize bir tanı koyar.
Elbette hiçbir beyanda bulunmamış olsanız da; Daha önce gittiğiniz bir devlet hastanesi yada aile sağlığı merkezi kayıtları da sigorta şirketlerinin ulaşabileceği bilgilerdir. Bu tip rahatsızlıklar ortaya çıkmadan erken yaşlarda mutlaka tamamlayıcı sağlık sigortası yapmanız ve düzenli biçimde devam ettirmeniz sizi  bu risklerden koruyacaktır.

Nasıl Yararlanabilirim?

Geçmişten gelen bir rahatsızlık, hastalık söz konusuysa, bunları karşılayacağımız sağlık sigortanızı bugün hemen yapabiliriz. Poliçeni online olarak tanzim edildikten sonra yararlanmaya başlayabilirsiniz. Hastanede yıllık muayene haklarınızı SGK’lı istediğiniz bölümde sadece 15TL SGK katılımı ödeyerek kullanabilirsiniz. Doktorunuzun yapacağı değerlendirme sonrası isteyeceği tahlil ve tetkiklerin tamamı %100 sağlık sigortanız kapsamında karşılanır ve fark ödemezsiniz.

Yıllardır Devam Eden Rahatsızlıklarım Var Ameliyat da Olabilir Miyim?

Özellikle geçmiş rahatsızlıklar için hazırlanmış tamamlayıcı sağlık sigortanız standart tamamlayıcılardan farklıdır. Poliçe öncesine dayanan bir şikayet, rahatsızlık… Ameliyat safhasına gelmişse; Ameliyat ve yatış giderleriniz için de geçmişten gelen hastalıklar için sağlık sigortanızdan yararlanabilirsiniz. Detayları ve yıllık primleri için hemen sağlık sigortası uzmanlarımızdan bilgi alın. Taksit avantajı ve vergi avantajı desteği ile daha ekonomik hale getirin.

Soru Sor
Whatsapp
Geçmişten Gelen Hastalıklar Sigortası Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by