hamilelik“Hamilelik planlıyorum” diyen anne adaylarımızın, planlı bir hamilelik dönemi öncesinde yaşam tarzlarında bazı değişiklikler yapması beklenir. Başta beslenme alışkanlıklarının disipline edilmesi ve hamilelik dönemine iyi bir kiloyla girmek amaçlanır. Sigara alkol kullananların öncelikle azaltması ve kısa sürede de bırakma eğiliminde olması gerekir. Bunların birçoğu planlama gerektirir. Kırk hafta boyunca takibiniz için tercih edeceğiniz doktoru rahatlıkla seçebilmelisiniz. Rutin tahlil ve tetkik giderlerinizle birlikte doğum yapacağınız hastaneye ücretini de karşılayacak bir doğum sağlık sigortası yaptırmak; “hamilelik planlıyorum” diyen anne adaylarımızın vazgeçilmezlerindendir.

Yakın Zamanda Hamilelik Planlıyorum Neler Yapmalıyım?

Bu dönemde anne adayının öncelikle bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanından randevu alması önerilir. Sağlıklı bir birey olarak bu sürece başlamasını planlamak oldukça önemlidir. Var ise, kronik rahatsızlıkların kontrol edilmesi, gereken ön tedavilerin planlanması fayda sağlar. Folik asit kullanımı ve ihtiyaç duyulan doz miktarının ayarlanması, anne-bebek sağlığı için çok önemlidir. İhmal etmemelisiniz.

 Ne Zaman Doğum Sigortası Yapılmalı?

Doğum teminatı yada alışılagelmiş adıyla doğum sigortası; Sağlık sigortaları ile birlikte sunabildiğimiz, anne adaylarının  ise, çoğu zaman hamilelik süreci başladıktan sonra varlığından haberdar olduğu, önemli bir faydadır. Sizin’ de hamilelik süreciniz başlamış ise, size sunabileceğimiz avantajlı doğum paketleri için Hamileyken doğum sigortası başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.
Henüz hamileliğiniz başlamamış ve bu süreci araştırıyorsanız; Hamilelikten önce satın alabileceğiniz  çok sayıda doğum sigortası alternatifine sahipsiniz. Örneğin; 12 ay, 6 ay, 3 ay bekleme süreli,  hatta bekleme süresiz doğum sigortalarımızı beklentilerinizi karşılayacak en avantajlı poliçe ve en ekonomik teklif anlamında birlikte değerlendirebiliriz.  Doğum yapmak istediğiniz özel hastane yada doktor tercihinize göre;
Özel Sağlık Sigortası Doğum Teminatı yada Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Teminatı önerebiliriz.

Doğum Sigortasında Hastane Tercihi

Gebe kalmadan önce satın alabileceğiniz doğum sigortalarıyla, Türkiye genelinde, anlaşmalı yada anlaşmasız hastaneler arasından, çok sayıda alternatif hastane sunabiliyoruz. Önemli tercih edeceğiniz hastane için satın almanız gereken sağlık sigortası tipine başta karar verebilmektir.  Bunun için beklenti ve ihtiyaçlarınızı paylaşabileceğiniz, size özel çözümler üretecek sağlık sigortası uzmanlarımızla iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin tekliflerini sizlerle en kısa sürede paylaşacak ve kolaylıkla karar vermenizi sağlayacağız.

Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

Soru Sor
Whatsapp
Hamilelik Planlıyorum Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by