Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, SGK mensubu kamu yada özel sektördeki bordrolu çalışanlar. İşverenler hatta emeklilerin… kendileri , eş ve/veya çocuklarının; Türkiye genelindeki anlaşmalı özel hastanelerde fark ücret ödemeden sağlık hizmeti almasını sağlayan ekonomik ve avantajlı bir sağlık sigortası çeşididir.

Ek Ücret Ödenir mi, Neleri Karşılar?

Tamamlayıcı Sigorta ile hizmet aldığınız özel hastaneye sadece 15TL SGK katılımını ödersiniz. Muayenenizle birlikte yapılması istenen tahlil-tetkikler ile gerekli görülen yatış-ameliyat giderlerinizin tamamını limitsiz olarak karşılar. Geçmişten gelen rahatsızlıklar standart sağlık sigortaları kapsamı dışındadır. Bu nedenle erken yaşta ve henüz sağlık sorunları ortaya çıkmadan tamamlayıcı sigorta yaptırmalısınız. Dilerseniz hemen uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Şirketleri

Ülkemizde her yıl yeni bir sigorta şirketi Hazine Müsteşarlığı’ndan sağlık ruhsatı alarak yeni sağlık ürünlerini sigortalı adaylarına sunmaktadır. Yaklaşık yirmi sigorta şirketinin tamamlayıcı sigorta yapabildiğini söyleyebiliriz. Fakat; sigorta şirketlerinin hizmet sunumunu, marka bilinirliğini ve güncel müşteri memnuniyet oranlarını dikkate alarak sigorta şirketinizi seçebilirsiniz. Sağlık sigortası uzmanlarımız size bu konuda gerekli desteği sağlayacak ve en anlaşılır dille sağlık sigortası detayları hakkında bilgi verecek.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Anlaşmalı Özel Hastaneler

Tercih edeceğiniz özel hastanelerden sağlık hizmeti alırken, sizin SGK sağlık haklarınızdan da yararlanılır. Buna rağmen özel hastanelerde sağlık hizmetlerinin çok ekonomik olduğu söylenemez. SGK’dan yararlanabiliyorsanız sigorta şirketleri arasındaki rekabet sebebiyle, size avantajlı primlerle sunulabilen tamamlayıcı sağlık sigortaları Türkiye genelinde oldukça geniş bir anlaşmalı hastane ağıyla hizmet vermektedir. Türkiye’nin önde gelen özel sağlık kurumları, çok sayıda tamamlayıcı sigorta şirketinin sigortalılarına hizmet sunar.

Çocuklar için Tek Başlarına Sağlık Sigortası Yapılabilir mi?

Yeni doğan bebekler yada 18 yaş altındaki çocuklarınıza tek başlarına tamamlayıcı sağlık sigortası yapabiliyoruz. Her ne kadar sigorta şirketleri arasında bunu sağlayabilen şirket sayısı oldukça az olsa da; Karşılaştırmak için teklif almaya değer. Fiyatları ve avantajlarını değerlendirebilmeniz için ihtiyaçlarınız doğrultusunda çözümler üretebiliyoruz. Genellikle bebekler yada çocuklarla birlikte bir ebeveynin sigortalanmasında ise yine oldukça avantajlı primlerle sunabiliyor ve öneriyoruz.

Taksitle Ödeme Kolaylığı ile Vergi Avantajı Desteği

Sağlık sigortalarınızı fark ödemeden 9 taksite kadar istediğiniz vadede ödeyebilirsiniz. Üstelik ödemiş olduğunuz yıllık sigorta primlerinin oldukça önemli bir bölümü vergi avantajına konu edilir. Çalışanlar ve işverenlerinde vergi dilimleri oranınca faydalanabildiği bu önemli destek; Yıllık sağlık sigortası harcamalarınızın %15 ile %35 aralığında daha ekonomik hale gelmesini sağlar.

Soru Sor
Whatsapp
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by