YENİDOĞAN ÇOCUK SAĞLIK SİGORTASI

Hemen Bilgi Al

Yenidoğan Sağlık SigortasıÇocuk Sağlık Sigortası bebeğinizin doğumundan hemen sonra yapılabilen bir sağlık sigortasıdır. Bebeğinizin ilk yıl sıklıkla gideceği çocuk doktoru muayenelerini, gerekli tahlilleri ve tetkikleri karşılar. Hastanede yatış ve takip gerektiren, hatta ameliyatla tedavisi mümkün vakalarda limitsizdir ve yatışta harcamalarınızın %100’ünü karşılar.

YENİDOĞAN ÇOCUK SAĞLIK SİGORTASI

Hemen Bilgi Al

Yenidoğan Sağlık SigortasıÇocuk Sağlık Sigortası bebeğinizin doğumundan hemen sonra yapılabilen bir sağlık sigortasıdır. Bebeğinizin ilk yıl sıklıkla gideceği çocuk doktoru muayenelerini, gerekli tahlilleri ve tetkikleri karşılar. Hastanede yatış ve takip gerektiren, hatta ameliyatla tedavisi mümkün vakalarda limitsizdir ve yatışta harcamalarınızın %100’ünü karşılar.

medicana dogum paketi

Medicana Hastanesi kadın doğum bölümü, hastanenin SGK ile anlaşmalı bölümlerindendir. Bir özel sağlık sigortanız olmadan, Medicana’da doğum yapmak isterseniz; Muayene, tahliller ve doğum için hastaneye ayrı ayrı SGK fark ücreti ödemelisiniz.  Tabi…  Doğum sürecinizde daha avantajlı fiyatlardan yararlanmak isterseniz hamileyken yapabildiğimiz Medicana Doğum Paketi ‘ne mutlaka göz atmalısınız.

Özel Sağlık sigortaları, doğum sürecindeki harcamalarınızı karşılamak için hamilelik süreci başlamadan sağlık sigortanızın yapılmış olması şartını arar. Sigorta şirketlerinin özel hastanelerde hizmet alan, çok sayıda sigortalısı /hastası olduğu için; Hastanelerle çok avantajlı fiyat anlaşmaları vardır. Bu fiyatlar sizlerin herhangi bir özel hastaneye ödemeniz gereken tutarların çok altındadır.

Bu fiyat avantajını kullanarak size doğum için özel bir sağlık sigortası poliçesi hazırladık.

Medicana Doğum Paketi / Sağlık Sigortası Avantajları

 • Medicana gibi yüksek hizmet kalitesi sunan hastanelerde geçerlidir.
 • Gerekli görürseniz, doktorunuzu hatta hastanenizi de değiştirebilirsiniz.
 • Hamileykende sağlık sigortanızı alabilir ve hemen gebelik süreciniz için yararlanmaya başlarsınız.
 • Sağlık sigortası prim ödemelerinizi vade farkı olmadan taksitle ödeyebilirsiniz.
 • Doğum Sağlık sigortası paketlerindeki vergi avantajı ile paranızın %15’i ile %35’i arasında Devlet Desteğinden yararlanabilir ve doğum harcamalarınızı çok daha ekonomik koşullara maal edersiniz.
 • Muayenelere sadece 15TL SGK katılımı öderken, başka bir ücret olmadan sizin tercih edeceğiniz doktorda rutin muayenelerinize başlar ve devam edersiniz.
 • Muayenelerinizi takip eden 10 günlük süreyi kontrol süresi olarak değerlendirirsiniz.
 • SGK’nın karşıladığı rutin gebelik test ve tetkiklerine ek ücret ödemezsiniz. Sağlık sigortanız limitsiz olarak karşılar.
 • Doğum şeklinize doktorunuzla birlikte Siz karar verirsiniz.  Normal ve Sezaryen doğum poliçeniz kapsamındadır.
 • İkiz gebeliklerde hastanelerdeki uygulamanın aksine, farklı bir işlem yada ödeme gerekmez.
 • Sağlık sigortanızla sunulan ek paketlerden (Diyetisyen, göz ve diş paketi, emzirme- bebek bakım eğitimi ) ücretsiz yararlanırsınız.
 • Doğumdan sonra da poliçe sürenizin sonuna kadar, hamilelik süreci  dışındaki olası yatış ve ameliyatlarda sağlık sigortanız yatış ve ameliyat masraflarınızı karşılar.

Medicana Bursa Hastanesi Doğum Sigorta Paketi

medicana dogum paketi bursa

Bursa, İstanbul’dan sonra; Özel sağlık sigortasının beyaz yakalı çalışanlarda daha yaygın olduğu illerdendir. Özel kurumlar, bankalar ve sanayi kuruluşları çalışanlarına grup özel sağlık sigortası sunmaktadır. Çalışanların çoğu ise, Acıbadem Hastanesi, Jimer gibi  bazı bölümlerde SGK anlaşması olmayan özel hastaneleri tercih etmekteydi. Yakın zamana kadar ise, şirketlerin diğer çalışanları Üniversite hastanelerini ve ekonomik fark ücretler alınan SGK anlaşmalı tıp merkezlerinden sağlık hizmeti alıyorlardı.

Medicana Bursa Hastanesi Ocak 2018’de kapılarını açtı. Bursa’da yüksek sağlık standartları sunan hastanenin aynı zamanda SGK anlaşmalı olması ise büyük bir avantajdır. Açılışıyla birlikte çok sayıda tanınmış hekime kadrosunda yer veren hastane Bursa’da iddialı olacağı mesajlarını vermiş oldu. Kadın doğum bölümünde ise, beklentinin üzerinde hizmet sunan ve alışkanlıkları, standartları yukarılara taşıyan hastane, Tamamlayıcı Sağlık sigortaları ile de hizmet sunuyor.

Bu kapsamda, hamilelikten hemen önce bekleme süresi olmayan yada hamilelik başladıktan sonra da yapabildiğimiz doğum sağlık sigortaları ile Medicana Bursa Hastanesin’nde fark ücret ödemeden hizmet alabilirsiniz. Muayene tahliller ve doğuma ek ücretler ödemeden, devlet desteği ve kolay ödeme fırsatları için; Medicana Bursa Hastanesi ‘nde geçerli Doğum Sağlık Sigortası paketi hakkında hemen bilgi alın.

Medicana Ankara Hastanesi Doğum Sigorta Paketi

Medicana Ankara Hastanesi, Ankara’nın en köklü özel hastanelerindendir. 2008 yılından bugüne hizmetlerini Ankara’da sürdüren grubun en önemli hastanelerinden olan Medicana International Ankara Hastanesi ‘de SGK anlaşmalıdır. Özellikle Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının 2010 yılındaki ilk örneklerine, ilk modele ev sahipliği yapan hastane Türkiye Büyük Millet Meclisi çalışanları ve kamu personelinin yararlandığı ilk tamamlayıcı sağlık sigortası modelinin anlaşmalı tek hastanesiydi.

Bugün ülkemizde 20’den fazla sigorta şirketinin sunduğu  tamamlayıcı sağlık sigortası modelinin başladığı noktadır. Medicana, Doğum Sigortalarında ise; Yine bu öncülüğe sahiptir. Anne adaylarımızın önemli bir bir bölümü, doğum için sağlık sigortası arayışına… Hamilelikten sonra başlamaktadır. Bu nedenle Türkiye genelinde sağlık sigortası ile hizmet sunduğumuz anne adaylarımıza 2010 yılından itibaren Hamileyken de yararlanabilecekleri Doğum Sağlık Sigortaları sunuyoruz.

Ankara’da önce Medicana ile başlayan bu süreçte, anne adaylarımız muayene tahliller ve doğum eylemi için ödeme yapmazken, SGK kapsamındaki harcamalarının tamamı limitsiz olarak sigorta şirketi tarafından ödeniyor. Böylece annelerimiz istedikleri hastanede, fark ücreti ödemeden hamileliğin rutin takibine başlamış oluyor.

Kadın doğum bölümüne ciddi bir hasta potansiyeli kazandıran doğum sigorta paketleri, anne adayları için ekonomik teklifler, kapsamlı teminat içeriği ve sadece sağlık sigortalarına özel olarak; Devlet Desteği sağlarken… Hastaneler yıllık kapasitelerini belirleyerek planalama sağlıyor ve hizmet kalitelerinden ödün vermiyor.

Sizde, Hamile olduğunuzu öğrendiyseniz, hemen Medicana Ankara Hastanesi Doğum Paketi hakkında bilgi almak için Ankara Ofisimizi arayabilirsiniz. Yada en kısa sürede sizi arayabilmemiz için Teklif Al formu ile bilgilerinizi bize gönderebilirsiniz.

*Doğum Sigortası için anne adayları yada eşlerine  sağlanan vergi avantajından;  Kamu ve özel sektör çalışanları ile şirketler / (şahıs)  şirket sahipleri yararlanabilir. Vade farksız 9 taksit alternatfi  ile sunulan  Sağlık sigortaları dışında kalan, diğer hastane anlaşmaları yada hastanelerin doğum için teklif ettikleri paket fiyatların vergi avantajı ve devlet desteği yoktur. Sağlık Sigortalarının vergi avantajıyla sağladığı Devlet Desteği oranı, aylık gelirinize ve geliriniz üzerinden devlete ödenen gelir vergisi oranınıza göre %15 ile %35 arasında değişiklik gösterir. Bu destek; Doğum için ayıracağınız bütçenin ortalamada %20’sinin cebinizde kalması anlamına gelir. 

Doğumdan sonra, yeni doğan bebeğinizin ilk yılki kontrol ve muayene dönemi için çocuk sağlık sigortası hakkında bilgi almayı unutmayın.

Detaylı bilgi için size en yakın ofisimize ve Müşteri Hizmetleri Merkezimize 0850 346 11 30’dan ulaşabilirsiniz.

HEMEN TEKLİF AL


KVKK Kapsamında Bilgilerimin Korunarak Talebime İstinaden SMS, Telefon ya da E-posta İle İletişime Geçilmesini Kabul Ediyorum.

KVKK Metnini Okumak İçin Tıklayın

Soru Sor
Whatsapp
Medicana Doğum Paketi Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by