dogum sigortasi allianzDoğum Sigortası Allianz Sigorta Avantajlarıyla

Doğum Sigortası Allianz Sigorta, Yapı Kredi Sigorta ile Eylül 2014’de güçlerini birleştirince; Bu birleşme Allianz‘ı,  sektörde ilk sıradaki söz sahibi sigorta şirketi yaptı. Sigortalı sayısı, yıllık prim üretimi, yönettiği portföyün verdiği bilgi ve tecrübe şirketi, sektörün amiral gemisi haline getirdi. Sağlık, emeklilik ,hayat ve diğer branşlarda da başarılı şirket pozisyonunu korudu.

Bu hacimdeki bir sigorta şirketinin özellikle sağlık sigortacılığında, ciddi bir güç olması zaten tartışma götürmez. Anlaşmalı özel hastanelerdeki pazarlık şartları, hizmet sunduğu anlaşmalı kurum sayısı ve yeni ürün yapabilecek Ar-Ge ile bunu yönetebilecek teknolojinin bir arada olduğu sayılı şirketlerdendir. Daha önce Koç Grubu şirketlerinden olduğu için, grubun bankacılık&finans ve üretim şirketlerinde çalışanların önemli bir bölümünün grup sağlık sigortalarını yapan şirket, bu alanda da önemli bir büyüklüğe sahipti.

Doğum Sigortası Allianz Sigorta’nın Pazardaki Yeri

Bekleme Süreli Doğum Teminatı

Özel sağlık sigortalarındaki deneyimleri, sigortalıların beklenti ve ihtiyaçlarına cevap veren ürünler geliştirmeyi ve sigortalılara sunmayı gerektirdiğinden; ALLIANZ, hem özel sağlık sigortalarında, hem de Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ‘nda doğum teminatını isteğe bağlı vermektedir. Genellikle hamilelik döneminde sağlık sigortası arayışına giren önemli bir kitlenin, sağlık sigortasına sadece doğum eylemi için ihtiyaç duyulduğu bilindiği için, Şirketler Doğum Teminatı için; 5.5-6ay ile 12 ay arasında bekleme süresi uygularlar. Bu bekleme süresinin amacı, anne adaylarının gelecek yıl yine sağlık sigortası yaptırmalarını sağlamaktır. Buna bekleme süreli doğum teminatı yada bekleme süreli doğum sigortası denir. Anne adayı, sağlık sigortasını alır. İsteğe bağlı olarak poliçesine eklediği doğum teminatının bekleme süresini 6 ay yada12 ay olacak şekilde tercih eder ve buna göre sigorta primi öder. Bekleme süresi boyunca hamileliğin başlaması gerekir. Bekleme süresinden sonra başlayan hamilelik poliçe kapsamındadır. Tercih edilen plana göre,( Ayakta tedavi dahil yada hariç olmak üzere )sağlık sigortasından ve doğum teminatından yararlanılır.

Bekleme Süresiz, Hamileyken  Doğum Teminatlı Sağlık Sigortaları için Tıklayın.

Doğum Sigortası Allianz Anlaşmalı Hastaneler

Allianz sağlık sigortalarında, tercih edilen anlaşmalı hastanelere göre özel sağlık yada tamamlayıcı network (anlaşmalı kurum ağı) sunar. Böylece; Genellikle bize gelen taleplerde, İstanbul için; Acıbadem, Memorial, FNG grubu hastanelerinde  Ankara’da yine Acıbadem, Memorial, Güven Hastanesi, Tobb Etü ve Bayındır Hastanelerinde doğum yapmak isteyen anne adaylarının tercihi Allianz Özel Sağlık Sigortası‘dır. Medical Park, Medicana , Liv Hospital Ankara, Koru Hastanesi, Türkiye Hastanesi, Medipol gibi SGK anlaşmalı hastanelerde doğum yapmayı tercih eden anne adayları ise, Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası + Doğum Teminatını tercih ediyor.

Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası + Doğum Teminatı

Allianz tamamlayıcı Sağlık Sigortası için ortlama bir yaşta ödenecek yıllık prim 750-800TL ortalamasındadır. (2018 yılı prim ortalamalarına göre) Hamilelik planı yapan bir anne adayı için ise; Hamileliğin gelecek yıl başlaması planlanıyorsa, en avantajlı doğum teminatını Allianz Sigorta sunar. Standart tamamlayıcı sigorta primine ek olarak ödenecek doğum teminatı ek primi yaklaşık 450-600TL aralığında değişir.

Buna göre; Henüz hamilelik süreci başlamamış ve gelecek yıl hamilelik planlayan anne adayının, 1200-1400TL yıllık sağlık sigortası primi ile 12 ay beklemeli bir doğum teminatı alması mümkündür. İlk yıl 10 muayene + limitsiz tahlil ve tetkik hakkını ihtiyaç duyması halinde çok sayıda anlaşmalı hastanenin SGK’lı tüm bölümlerinde kullanabilecek anne adayımızın, olası medikal ve cerrahi yatışları da %100 Allianz Tamamlayıcı Sigorta güvencesindedir. Yenileme döneminde ödenecek dönem primiyle aktif hale gelen doğum teminatı, sigortalı anneye ayrıca 10 muayene hakkı daha sunar. Ankara’da Allianz Turuncu Network ile;  Muayene, tahliller ve doğum eyleminin tamamının yaklaşık  6500-7500TL aralığında mâl olduğu hastanelerde, anne adaylarımız, fark ücret ödemeden gebelik takibini yapabilirler.

Hamileyken Doğum Sigortası Alınabilir mi?

Doğum Sigortası Allianz Sigorta’da sadece bekleme süresi ile alınabilir. Bu süre özel sağlık sigortalarında 5,5-6 ay ile 12 ay. Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortaları ‘nda ise, 12 ay olarak uygulanır.

Fakat hamilelik süreci başlamış anne adaylarımıza, hamileyken de satın alabilecekleri ve hemen muayene, tahliller ve doğum için yararlanabilecekleri bir doğum sigortasını alternatif sigorta şirketlerimizden sunabililiriz.

Hamileyken Doğum Sigortası Avantajları Nelerdir?

  • Öncelikle Bekleme süresi uygulanmaz ve hamileyken de başvuru yapabilirsiniz
  • Anlaşmalı Özel Hastanelerimizde, muayeneleriniz için sadece 15TL SGK katılımı ödersiniz.
  • SGK kapsamında yapılması gereken, aylık mutat gebelik test ve tetkikleriniz %100 karşılanır ve limitsizdir.
  • Tercih edeceğiniz poliçeye göre ayrıca yatarak tedavi teminatı da alabilirsiniz.
  • Normal & Sezaryen doğum ayrımı olmaksızın, yararlanırsınız
  • Oda, Refakatçi, Doktor ücreti gibi ek ödemeleriniz olmaz
  • Sağlık sigortası primlerinizi taksitle ödeyebilirsiniz.
  • Devletten Sağlık sigortaları vergi avantajı ile %15 ile %35 arasında değişen oranlarla destek alabilirsiniz.

Sağlık sigortanızı, çok ekonomik koşullarla alır, doğumunuzu özel hastane fiyatlarının altına mâl edersiniz.

Detaylı Bilgi Almak İçin; Size en yakın ofisimize (0850) 346 11 30 ‘dan ulaşabilir yada;

Destek olabileceğimiz konuyu kısaca bize iletişim bilgilerinizle birlikte gönderebilir, Teklif Alabilirsiniz. 

Soru Sor
Whatsapp
Doğum Sigortası Allianz Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by