Doğum SigortalarıO sevinçli , bir o kadar da heyecanlı haberi aldığınızda, “hamile olduğunuzu öğrendiğinizde”; Hem çok seviniyor olacak,  hem de kafanızda yer etmeye başlayan birçok soruyla baş etmeye çalışıyorsunuz. Sizi yalnız bırakmamak için Doğum Sigortaları ile yanınızdayız.

Nedir Onlar ;

Artık anne olacaksınız ve belki de iki kişilik aileniz çekirdek aile olmaya başlayacaktır. Süreç nasıl olur, nasıl geçer derken Doğum Sigortaları tam da bunun için imdadınıza yetişiyor. Çünkü; Hem özel bir hastanede takiplerinize başlamak hem de bu özel günlerin sonunda  doğumunuzu orada yapmak istiyorsunuz. Ama bir o kadar da… Özel hastanelerde maliyetin fazla olacağını da biliyorsunuz.  Tüm bu kaygılar ve  hamilelikten sonra yapılmadığı gibi…. bildiklerinizin aksine olarak hamileyken de  Doğum Sigortaları yaptırabilirsiniz.

Bugün SGK’lı hasta olarak gittiğinizde ki yüksek maliyetleri beraberinde sunulan hizmet kalitesiyle; Birinci sınıf sgk anlaşmalı hastane olarak bildiğimiz; Liv Hospital Ankara , Medicana Ankara ,Medical Park Batıkent ,Koru Hastanesi Çukur Ambar ,Eryaman Hastanesi, Lokman Hekim Hastanesi gibi bir çok seçeneğinizin olduğunu bilmek, anne adaylarımızı ayrıca rahatlatacaktır. Rakamsal olarak, bir doğum sağlık sigortasına ne kadar ödeyeceğinizi bilmek, poliçenizin neleri kapsadığını bilmek, bu süreçte sürprizlerle karşılaşmadan planlı bir hamilelik dönemi geçirmek anne adaylarımız için çok önemli.

Özel hastanede takibinizin ve doğumunuzun gerçekleşmesi; Size, kamu hastanelerinin sunduğu hastane koşullarına göre avantajlar sağlar. Dolayısı ile en az taksitle ödemek, devlet desteğinden yararlanmak kadar… doğum sigortası yapmanıza yeni bir sebep daha yaratmış oluyor.

Doğum Sigortaları Avantajları Nelerdir?

Hamileyken başvuru yapabilmekle başladığınız Doğum  Sigortası avantajlarından, hamilelik süresince en iyi şartlarla  yararlanacaksınız. SGK kapsamındaki tüm tahlil ve tetkiklerinizi fark ücret ödemeden yaptıracaksınız. Normal & Sezaryen doğum ayrımı olmaksızın.. Oda, refakatçi ve doktor ücretlerinizin tamamını doğum sigortanız karşılıyor. Sunulan alternatif ödeme seçenekleriyle, anne adaylarımız istedikleri hastanede doğum yaparken,  ödemeyi düşünmeden ve stres yaşamadan bebeklerine kavuşuyor. Böylelikle özel bir hastaneden aldığınız fiyatın altında doğum yapmış ve ödeme kolaylıklarından yararlanmış oluyorsunuz.

Çalışan anne adaylarının yada ev hanımlarının çalışan eşlerinin Doğum sigortası yapıldıktan sonra yararlanabildiği önemli bir devlet desteği var. Vergi avantajı ile asgari %15’den başlayan ve %35’e ulaşan bir devlet desteğinden yararlanıyor olacaksınız.  Böylece muayene tahliller ve doğumu daha ucuza yapmış oluyoruz. Hastaneye ödemeniz gereken tutarlardan çok daha ekonomik koşullarda doğum sağlık sigortası yaptırıp bir de üzerine %35’e kadar devlet desteği aldığınızda;

Doğum harcamalarınızın, beklediğinizden çok daha ekonomik rakamlara maal olacağını göreceksiniz.

Hastanelere SGK’lı hasta olarak gider ve doğum sigortasından yararlanmadığınızda, hastaneye ödeme yaparken özellikle yeni yıl yada ekonomik dalgalanmalar sonucu, doğum yapacağınız tarihte,  fiyat artışlarından etkilenmek mümkünken; Doğum sigortanız varsa, sigortalı olduğunuz sürede artan muayene ya da doğum fiyatları sizi etkilemez. Siz sadece, 15TL SGK katılımı ile muayene olmaya devam edersiniz ki; Bu durum anne adayını maddi açıdan çok rahatlatan ve güven veren bir konudur. Çünkü en  başından beri sizi sürprizlere karşı korumaya çalışıyoruz.

Hamileliğiniz boyunca sağlık sigortası güvencesi ve hastanelerdeki  fiyat artışlarından etkilenmemek için ister hamilelik öncesinde, isterseniz de hamileyken  doğum için sağlık sigortası yaptırmayı ihmal etmeyin. Detaylı Bilgi Alın

Soru Sor
Whatsapp
Doğum Sigortaları Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by