Hamileyken Tamamlayıcı Sigorta

Hamileyken Tamamlayıcı Sigorta yaptırarak istediğiniz anlaşmalı özel hastanede rutin gebelik takibinize hemen başlayabilirsiniz. Muayeneler, SGK kapsamındaki rutin test ve tetkikler, sağlık sigortanızın ayakta tedavi teminatıyla limitsiz ve %100 karşılanırken; Normal doğum, sezaryen doğum, epidural normal doğum yine tamamlayıcı  sigorta kapsamındadır.

Sigorta şirketlerinin, anlaşmalı özel hastanelerdeki  fiyat avantajı ve yıllık anlaşmaları ile size sunulan hamileyken doğum teminatı maliyetiniz, hastanelere hamileliğiniz süresince ödeyeceğiniz SGK fark tutarlarının toplamından çok daha ekonomiktir. İstediğiniz anlaşmalı özel hastaneyi ve doktorunuzu siz seçersiniz. Her muayene, size sadece 15TL SGK katılım tutarına maal olur. Üstelik muayeneniz beraberinde yapılan ve SGK kapsamındaki rutin gebelik test / tetkikleriniz,  limitsiz ve %100 olarak sağlık sigortanız kapsamındadır.

Hamileyken başvuru yapabileceğiniz gibi, hamilelik öncesinde de doğum için sağlık sigortası yaptırmak oldukça avantajlıdır. Bunun için size en yakın ofisimizi arayarak, beklentilerinize en uygun  sağlık sigortasına; Farklı sigorta şirketleri ve şirketlerin farklı sağlık sigortası planlarını karşılaştırarak ulaşın.

2010 yılından bugüne kadar farklı sigorta şirketleriyle yaptığımız projelerle Hamileyken tamamlayıcı sigorta ürünleri sunabildik. Mapfre Sigorta ile başlayan ilk hamileyken doğum sigortasını , Ray Sigorta, Halk Sigorta, Türk Nippon Sigorta ve Unico Sigorta izledi. Her yıl ihtiyaçlara göre değişikliğe uğrayan sigorta poliçelerinde teminatlar ve fiyatlar farklılık gösterir. Örneğin Mapfre Sigorta ve Halk Sigorta’da artık hamileyken tamamlayıcı sigorta ürünleri yok. Türk Nippon ve Unico Sigorta’da ise, ürünün çıktığı yıl sağladığı fiyat avantajı ve anlaşmalı hastane ağı bu yıl yeterince rekabetçi değil.

2017 Yılında Demir Hayat Sigorta Aş’ye götürdüğümüz proje ile önce Farkı Bizden Tamamlayıcı Sağlık Sigortası bekleme süresiz doğum teminatı sunduk. Takip eden bir kaç ay içinde ise; yeni hastaneler ve eklenen diyetisyen, diş, göz paketleri, emzirme danışmanlığı ve bebek bakım paketi gibi asistans hizmetlerle birlikte ürün, ihtiyaçlara daha çok  cevap vermeye başladı ve Demir Hayat 2 Can ( İki Can ) Hamilelik Sigortası adını aldı.

2Can hamilelik sigortası, Anne adaylarımıza hamileyken yapılabildiğimiz bir tamamlayıcı sigorta ürünüdür. Ankara, Bursa ,İstanbul gibi illerde yaygın kullanıma ulaşması ve memnun sigortalılarımızın referans kaynakları her ay hamileyken doğum sigortası alan anne sayısında düzenli bir artışla kendisini gösteriyor.

Türkiye genelinde çok sayıda il ve özel hastanede hizmet verdiğimiz Hamileyken Tamamlayıcı Sigorta ürünleri;

 • Hamileyken başvuru kabul edebilen,
 • İstediğiniz Anlaşmalı Özel Hastanede kullanabildiğiniz
 • Taksitli ödeme fırsatlarını vade farksız sunan,
 • Vergi Avantajıyla %35’e varan devlet desteği sağlayan bir ürün olma özelliği taşımaktadır.

Hamileyken Tamamlayıcı Sigorta Kapsamı

Doğum için bir sağlık sigortası arıyorsanız;

Hamileyken yada henüz hamilelik süreciniz başlamadan doğum teminatlı bir sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. Öncelikle önerdiğimiz sağlık sigortası; Hamilelik süreciniz başlamadan alabileceğiniz alternatiflerdir.

Eğer beklenmedik bir haber almış ve hamile olduğunuzu öğrendiyseniz; Geç kaldığınızı düşünerek üzülmeyin ve telaş etmeyin. Yalnız değilsiniz. Her yıl, doğum için sağlık sigortası arayan anne adaylarımızın %90’dan fazlası bize ulaştığında 4-6 hafta arasında hamiledir. Bu nedenle hamileyken kapsamlı bir sağlık sigortası  için çalıştık

Hamileyken Tamamlayıcı Sigortası Kapsamı;

 • Hamileyken Hemen Başvurun.
 • Sağlık Sigortanız, doğum harcamaları dışındaki sağlık harcamalarınızda da geçerli olsun,
 • İstediğiniz özel hastaneyi siz seçin.
 • İstediğiniz doktora siz karar verin,
 • Muayenelerde Doktor ünvanı sınırlaması olmaksızın Prof. Do. yada Uzman Doktorlarda takibe başlayın
 • Muayenelerinize sadece 15TL ödeyin. Gerisini Sağlık sigortanız ödesin.
 • SGK kapsamındaki rutin gebelik test ve tetkiklerinizi ücretsiz yaptırın.
 • Doğumda Normal yada Sezaryen doğuma siz karar verin.
 • Oda / Refakatçi giderleriniz için ek ücretler ödemeyin.
 • %35’e varan Devlet Desteğinden yararlanın. 
 • Bebeğinizin doğumundan sonra mutlaka, çocuk sağlık sigortası hakkında detaylı bilgi alın.

Doğum Sigortasından, zengin teminat yapısı ve geniş kapsamıyla yararlanırken; En avantajlı fiyat ve sizin beklentilerinizi karşılayacak sağlık sigortası planı için… Size en yakın ofisimizi arayın. Hemen Teklif Alın.

Soru Sor
Whatsapp
Hamileyken Tamamlayıcı Sigorta Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by