halk sigorta dogum paketi

Halk Sigorta Doğum Paketi 2014 Yılında Mapfre’nin fark yok tamamlayıcı sağlık sigortasına ek olarak hamileyken sunduğu doğum teminatının Mayıs ayı sonlanmasıyla Acil Destek Doğum Sigortası (ADD) adı ile sigortalılarımıza sunuldu. Ankara’da özellikle Medicana International Ankara Hastanesi ve Koru Çukurambar Hastanesi’ni o dünem hamileyken doğum  teminatı alabilen çok sayıda anne adayımız kullanırken; Mapfre’nin ani bir kararla ürün satışını durdurmasından hemen 1 ay sonra Halk Sigorta Doğum Paketi satış sürecimiz başladı. Belirli muayene sayısı ve gebelik ayınıza göre belirli sayıda tahlil ve tetkiki karşılıyor olsa da; Bir anne adayının doğuma kadar ihtiyaç duyabileceği testler ve tetkikler dikkate alınarak dizayn edilmiş bir poliçeydi.

Halk Sigorta Doğum Paketi avantajlarından yararlanarak çok sayıda anne adayımız Anlaşmalı Özel Hastanelerde oldukça ekonomik sağlık sigortası primleri karşılığında fark ödemeden muayene oldu, tahlillerini takip etti ve doğum yaptılar. Detaylı Bilgi İçin Ankara Merkez Ofisimizi arayabilirsiniz. Dilerseniz talebinizi kısaca paylaşarak, sağlık sigortası uzmanlarımızın sizi aramasını isteyebilirsiniz. Beni Arayın

Halk Sigorta Doğum Paketi Kapsamı Nedir?

Geçerli olduğu dönem için Türkiye’nin tek hamileyken doğum paketi özelliğini taşıyan ürünümüz, çok talep gördü. Mapfre zamanından hamilelik sigorta poliçeleriyle tanışmış çok sayıda anne adayımızın ikinci hamileliklerindeki sigortacısı oldu ve çok sayıda memnun sigortalı referansı ile yaklaşık  2 yıl satışta kaldı. Fakat çok sayıda sigorta acentesinin satışına açık olan poliçe, bir süre sonra; Sağlık sigortacılığı konusunda yeterli bilgiye sahip olmayan, yada hastane tarafını çok iyi bilmeyen satış kanallarınca satılmaya başlanınca, sigortalı şikayetleri oluşmaya başladı ve  farklı fiyat uygulamarı sigorta şirketi- sigortalı güvenini sorgulatmaya başladı. Gelişmeler sonrasında, Türk Nippon Sigorta Aş bile beklentilere cevap verecek haliyle, Hayata Merhaba Sigortası’nı sunduk.

O güne kadar, 8 muayene sayısı ile tahlil tetkikler ve doğum sigorta kapsamındayken, Acil durum  ve hastane yatışları için 1.000TL’ye kadar yatarak tedavi teminatı da, poliçe beraberinde sunulmaktaydı.

Doğum Sigortası ve Doğum Paketi Farklı Mı?

Önce, Sağlık sigortalarına hamilelik öncesinde eklenebilen sağlık sigortaları, 2012 ‘den sonra tamamlayıcı sağlık sigortalarına eklenmeye başladı. O dönemde ilgi çeken teminat yapıları ve hamileyken alınabilme özellikleri ile, olukça talep gördü. Doğru adıyla “Doğum Teminatlı Sağlık Sigortası”  poliçeleri sigortalıların alışkanlıkları ve beklentilerindeki öncelik sebebiyle, doğum sigortası, sağlık sigortasının önüne geçerek, Doğum Sigortası olarak yerleşti.

Hastanelerin  doğuma kadar ki; Muayene, tahliller ve doğum ücretleri toplandığında anne ve baba adayları için  önemli bir maliyet oluştururken, sağlık sigortası kapsamında sunulan avantajlı fiyatlar ve devletin sağlık sigortaları için sağladığı vergi avantajı desteği; Doğum sürecinin %15, %35 gibi oranlarla daha ekonomik rakamlara mâl olmasını sağladı. Eklenen yeni anlaşmalı hastaneler, anne adaylarının birbiri ile paylaşımları, internet ve forum siteleri, özellikle Ankara İstanbul ve Bursa’da yıllardır kullanılan ve tercih edilen bir ürün yaratmış oldu.

Sigortalılarımıza hizmeti sunan taraf olan bazı Hastaneler ise, pazarlama kanalı olan sigorta şirketlerimizi  ve anne adaylarına sağladığımız uzun süreli destekle yaratılan memnuniyeti gördükten sonra, bu işbirliği için, çok da doğru olmayan bir adım atarak; Hastanelerin hizmetlerini paket olarak sunmaya başladılar ve amaçları aslında sigorta şirketlerinden gelen yoğun hasta trafiği sağlandığı için, Bundan sonra şirketlere ihtiyaç duymadıkları fikriyle oyunu tek başlarına kurma amacıydı.

Halk Sigorta Doğum Paketi bir sağlık sigortası ürünü iken; T.Nippon Sigorta’nın Hayata Merhaba poliçesi aynı özelliklere sahipken sigortalılara %35’e varan devlet desteği ve taksit fırsatları yanında sağlık sigortası güvencesi sağlarken… Hastaneler doğuma kadar sunulan  hizmetleri alt alta fiyatlandırıp, doğum paketlerini takdim eder oldu.

Bu paketleri özel bir hastaneyle aranızdaki ticari bir anlaşmadan öte değildi. Bugün ise; Hala öyle. Sağlık sigortası özelliği olmadığından yasa ile korunmayan, iptal ve ödediğiniz paranın iadesi aşamalarında hastanenin muhatap olduğu ve işleyişin, uygulamanın çok da belli kalıpları olmadığı bir alışveriş halini aldı. Siz hastanede bir anlaşmaya imza atarken doğuma kadar, takibe ilgili hastaneye devam etme taahhüdünde bulunarak, ödemenizi yapmaya başlamış oldunuz. Her şey yolunda gittiğinde çok bir şey anlamayan anne adayları, yaşanan olumsuzluklar ve bazı gereklilikler karşısında bir sağlık sigortası doğum teminatı ile hastane paketinin farklarını yaşayarak öğrendiler. Bugün hala bazı hastanelerin, özel muayenehane hekimlerinin benzer çözümleri olsa da; internetteki şikayet konu birçok durumun da çıkış noktasıdır.

Doğum İçin Sağlık Sigortası Yaptırın.

Hamilelik için yakın zamanda plan yapıyor ve henüz hamile değilseniz…

Şu anda hamileyseniz ve bu mutlu haberi çok kişiyle paylaşmadıysanız bile… Doğum için istediğiniz özel hastanede muayene, tahliller ve doğumu karşılayacak bir sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. Bilgi için Siz’e en yakın ofisimize (0850) 346 11 30‘dan ulaşabilirsiniz.

Şu anda vaktiniz yoksa, yardımcı olabileceğimiz konuyu kısaca bize yazıp, iletişim bilgilerinizi ekleyebilirsiniz. Sağlık sigortası uzmanlarımız size geri dönüş yaparak yirmiden fazla sigorta şirketi desteği ile en iyiyi bulmanıza yadımcı olacaktır. Bilgi Alın.  

Soru Sor
Whatsapp
Halk Sigorta Doğum Paketi Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by