[go_pricing id=”dogum-pake_5c80f369ea890″][go_pricing id=”dogum-pake_5c80f7270d426″][go_pricing id=”dogum-pake_5ccaa1c052ee6″]
[go_pricing id=”dogum-pake_5c3700c71d7d5″][go_pricing id=”dogum-pake_5c3700cb5957d”][go_pricing id=”dogum-pake_5ccaa182ea247″]

dogum paketiDoğum Paketi kapsamı ve avantajları nelerdir? Hamilelik döneminden hemen önce yada hamilelik süreciniz başladığında; Rutin kadın doğum muayeneleri, tahliller ve doğumunuzda hastaneye ek ücret ödememek için; Doğum paketlerinden faydalanabilirsiniz. Doğum paketleri sağlık sigortası kapsamındadır. Bir sigorta şirketi güvencesi ile sunulur ve iptal, iade koşulları belirli sözleşmelerdir.

Hangi Şirketlerin Hamileyken Doğum Paketi Var?

2013 yılında Mapfre Sigorta ile başladığımız, “Hamileyken Doğum Paketi” ürünleri satışı, 2014 yılı mayıs ayında şirketin almış olduğu bir karar ile durduruldu. Sigortalılarımızdan gelen yoğun talep ile, Halk Sigorta Aş’de yenilenmiş içeriği ve daha fazla anlaşmalı özel hastane seçeneği  ile kısa süre sonra yeniden astışa sunuldu. Sağlık sigortacılığına uzak sigorta acentelerinin yetersiz bilgileri ve yanlış yönlendirmeleri, şirketin ürünleri için önemli şikayetlere sebep oldu. Proje Türk Nippon Sigorta Aş ile devam etti ve “Hayata Merhaba” adını aldı.

Bugün hala belirli hastanelerde geçerli bir doğum sigorta paketi varlığını sürdürüyor olsa da; Sigorta şirketinin projenin başında gösterdiği ilgi ve hassasiyet gün geçtikçe azaldığı için; artık sadece varlığından bahsedilen bir sigorta ürünü olarak konumlandı. Anlaşmalı özel hastanelerdeki değişiklikler ve doktorların güncel olarak takip edilmediği projeyle, yılda üç binin üzerinde anne adayı doğum yapıyor ve vergi avantajı desteğinden yararlanıyordu.

Şirketimiz Sigorta Partner’in Mayıs 2017’de   Anonim şirket olarak faaliyete geçmesiyle, doğum paketi ve yeni anlaşmalı hastaneler, bugüne kadarki en geniş doğum sigortası kapsamı ile Demir Hayat Sigorta Aş’nin 2 Can Hamilelik Sigortası projesine hayat verdi.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası özellikleri ile sunulan ve hamileyken doğum teminatı eklenmiş ürün, son bir yılda, kurumsal sağlık sigortacılığında adından söz ettiren Demir Hayat Sigorta’yı bireysel sigortalılar ile de tanıştırmış oldu. Bugün ise; doğum yapmak istediğiniz özel hastane için Hemen Teklif Alabilirsiniz.

En İyi Doğum Paketi Hangisidir?

Hamilelik süreci başlamış anne adaylarımızın; Muayene, tahliller ve doğum için faydalandığı, 2 Can Doğum Paketi, geçmiş yıllarda projelerimizin devam ettiği Mapfre, Halk Sigorta, Türk Nippon, Unico Sigorta gibi şirketler ve ürünlerine bakıldığında, ihtiyaçları karşılamak üzere sunulan en son versiyondur. Tamamen beklenti ve ihtiyaçlara göre dizayn edildiği için, istediğiniz anlaşmalı özel hastanede fark ödemeden hizmet sunan bir doğum sigortası halini almıştır. Doğum Paketi için; Size en yakın ofisimizden  telefonla da Bilgi Alabilirsiniz.

Hastaneler Doğum Paketi Satabilir mi?

Geçtiğimiz 5 yılda çok sayıda anne adayı, bebeklerine sağlıkla kavuşurken doğum paketlerinden yararlandılar. Her yıl sayısı beş bini aşan anne adayı ve memnun sigortalılarımızın referansları ile,  çok sayıda yeni anne adayı özel hastanelerde  gebelik takibine başladı. Hastanelerin sigorta şirketleri ile yaptıkları anlaşmalarla sunulan avantajlı doğum paketi, sigortalılara 9 taksitle ödeme kolaylığı ve sağlık sigortaları vergi avantajı sundu. Bu sayede anne adayları doğum harcamalarında %15 ile %35 arasında değişen oranlarla tasarruf elde etti. Hatta, ücretli fiyatları yüksek olan özel hastanelere doğum paketlerini kullanarak, daha ekonomik fiyatlarla erişmiş oldu.

Elbette, hasta sayısındaki artış, özel hastanelerin kadın doğum bölümlerinde beklenenin çok üzerinde bir potansiyel yarattı. Yeni doktorlar hastanelerde göreve başlarken, talebe cevap vermek isteyen hastaneler, çalışanların  mesai saatleri sorasında da, geç saatlere kadar hasta kabul etti.

Kısa süre sonra ise, sigorta şirketlerinin doğum poliçelerinden gelen hasta yoğunluğunu fark eden bazı özel hastaneler, doğum paketinde sunulan teminatları modelleyerek, kendi doğum paketlerini yaratmaya çalıştılar. Fakat sağlık sigortası özelliği olmadığı için; %35’e varan oranlarda vergi avantajı sağlayamayan bu hizmet paketleri, sadece hastanelerin sunduğu hizmetlerin tek bir paket olarak sunulmasından ibarettir.

Fakat; SGK anlaşmalı öze hastanelerin hastadan alabilecekleri yasal farkın üst sınırı kanunla belirlenmiştir. Kanun, SGK’nın hastaneye ödediği tutarın %200’ünü geçemeyeceğini emretmektedir. Dolayısı ile hastaneden alınmış  paket hizmet yad adı her ne olursa olsun, SGK kapsamındaki sağlık hizmetleri ilgili kanuna ve yasal farklarla belirlenmiş limitlere tabidir. Son günlerde alınabilecek farklar ve itirazlarına ilişkin basına yansımış çok sayıda tüketici şikayeti bulunmaktadır. Dolayısı ile SGK anlaşmalı özel bir hastane sunacağı hizmetleri SGK limit v fark tutarları doğrultusunda sunmalıdır. Bir paket hizmet vs satamaz.  Bu paket hizmetlerin alınması konusunda zorlama yapamaz.

Doğum Paketini Sağlık Sigortası Güvencesiyle Alın!

Bizler ise; Sağlık sigortası ürünleri ile; Size sunulan sağlık hizmetlerinden memnun kaldığınız özel hastanelerde, doğuma kadar ki süreciniz için; Hamileyken doğum sigortası paketi ürünleri sunuyoruz. Sağlığa değer veren, varoluş amaçlarının sağlık olduğunu asla arka plana atmayan ve  ticari kaygıların öne çıkmadığı  seçkin anlaşmalı özel hastanelerden, çok ekonomik sağlık sigortası primleriyle hizmet almanızı sağlıyoruz.

Sağlık Sigortaları için sunulan vergi avantajı desteğinden yararlanmanızı ve sağlık giderlerinizde %35’e varan tasarrufu yakalamanız için çaba harcıyoruz.

Siz de, hamilelik öncesi yada hamileyken yapılabilen doğum sigortası poliçelerimiz hakkında hemen bilgi alabilirsiniz. Size özel fiyatlar ve ödeme seçenekleriyle en avantajlı sağlık sigortasına hemen sahip olun.

Hamileyken İlk Doğum Paketi Nasıl Ortaya Çıktı ?

2010 yılında ilk kez tanıştığımız tamamlayıcı salık sigortası ürünü Mapfre Genel Sigorta ile Ankara’da sunuldu. Pilot bir uygulamayken, sadece TBMM çalışanları ve kamu personeline poliçe satılması şartı ile , Ankara’da binlerce insan Medicana International Ankara Hastanesi’nden hizmet aldı. Üstelik günde 1TL’lik bir maliyet ve tüm yaş gruplarında yıllık toplam 365 TL  karşılığında.

Tahmin bile edemeyeceğiniz bir kitle, limiti, muayene sayısı, geçmiş hastalıklarla ilgili sınırlaması olmayan bu ürünü satın aldı. Sigorta şirketi sunacağı yeni ürün için bilgi ve veri toplamayı amaçlarken, farklı yaş gruplarındaki çok sayıda insanın sağlık sigortacılığı ile tanışması sağlandı. Özellikle Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü gibi sayılı bir kaç kurumun yakından ilgi gösterdiği proje, poliçeyi satın alan ve ertesi gün ameliyat olan onlarca vaka için hastaneye ödeme yaptı.

Bir taraftan, tamamlayıcı sağlık sigortası sistemi için bilgi elde etmeye çalışılırken, diğer taratan farkında olmadan, ilk kez sağlık sigortası kullanan büyük bir kitleye, istemeden de olsa, tüketilebilir bir ürün sunmuş olundu. Farklı beklentiler ve taleplerin geldiği o dönemde; Poliçe gebeliğe bağlı muayene ve tahliller ile, doğum eylemini karşılamıyor olduğu için; Hamileyken yapılabilecek bir doğum sağlık sigortası paketi ihtiyacı uyandı. Buna cevabende; Mapfre Türkiye’nin ilk hamileyken doğum paketi’ni oldukça geniş kapsamlı bir poliçe ile yine Ankara’da sundu.

Kurucumuz ve Sayın Genel Müdürümüz, o tarihlerde Mapfre Sigorta Ankara Bölge Müdürlüğünde görevliyken, tamamlayıcı sağlık sigortasının farklı kanallarla pazarlanması ve ulaşılabilir olması için oldukça çaba harcadılar. Şu anda ziyaretçisi olduğunuz www.TamamlayicisaglikSigortasi.com.tr web sitemiz ve farklı uzantıları daha o günden alınmış ve gelecek planlamaları yapılmıştı. Bugün sizlere sağlık alanında yirmiden fazla sigorta şirketi desteği ile ihtiyaçlara cevap verebilecek ürünler sunmaktan mutluyuz.

Hatırlayacağınız gibi; İlk tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesini sunan Mapfre, ilk doğum paketini de sigortalılarımıza sunan sigorta şirketi olmuştur. Fakat hızlı sunulan yenilikçi ürünler bazen, aynı hızda değişimlere uğruyor. Farklı süreçlerin yönetilmesi gerekiyor. 2012 yılı içinde başlayan ilk doğum paketi satışı 2014 yılı Mayıs ayında durduruldu. Şirketin bu kararı ardından her gün onlarca talep aldığımız hamileyken doğum paketi ürünü için sigortalılarımızı sadece 45gün beklettik. Projede yaptığımız bazı değişiklikler ve eklenen yeni hastaneler ile,  Temmuz sonunda hamileyken doğum paketini Halk Sigorta Aş ile Acil Doğum Destek Sigortası adıyla, Sn. Genel Müdürümüzün Ankara’da kurduğu yeni bir ekiple daha fazla gecikmeden tekrar sunabildik. Bir yıl kadar devam eden projede Halk Sigorta Aş tüm acentelerinin bu ürünü satmasına izin verince; Trafik sigortası yada kasko yaptırdığınız bir sigortacıdan doğum paketi alır oldunuz. Fakat, ürün hakkında yeterli bilgiye sahip olmayan sigorta acenteleri, çok sayıda annenin zor durumda kalmasına sebep oldu. Başarıyla devam eden proje verimliliğini ve başarısını kaybetmeye başladığında, Takip eden yılın sonunda, doğum paketi bu kez, Türk Nippon Sigorta Aş’ye götürüldü ve “Hayata Merhaba” adını aldı.

Hayata Merhaba Doğum Paketi, yine hamile anne adaylarına sunduğumuz bir sağlık sigortası olarak devam etti. Projede yıllık doğum yapan anne sayısı 6000 sayılarına ulaştığında, çok sayıda memnun anne adayına sahip olmamıza rağmen; Yapılan anlaşmalar sadece anne adaylarının tercih ettiği ve buna göre  prim ödediği tek bir özel hastanede hizmet sunar durumdaydı. Doğum Paketi içeriğinde ise, Muayene sayıları ile birlikte yapılacak testler de adet limitlerle belirlenmişti. Genel Müdürümüzün, anne adaylarını belirli hastanelere bağlayan bu tip bir anlaşmanın, anne adaylarına doğuma kadar ve sonrasında da aynı hassasiyeti, özeni göstermeyebilecekleri endişesi ile;

Geçtiğimiz yıl Demir Hayat Sigorta ile yapılan anlaşma ile; 2 Can Doğum Sağlık Sigortası Paketi ortaya çıktı. Artık projede çok sayıda hastane alternatifi ve limitsiz tahlil tetkik hakkı sunuldu. Proje’de Ankara, Bursa, İstanbul gibi şehirlerden gelen talebi Ankara merkez ofisimizden cevaplayarak, işi sadece sağlık sigortacılığı olan ve yöneticilerimizin geçmiş hastanecilik tecrübeleri ile hamile bir anne adayına sunulabilecek en yeni, en verimli haline Demir Hayat Sigorta ile kavuşturduk.

Bugün Demir Hayat Aş ve Türk Nippon Sigorta ve Unico Sigorta ile hamile anne adaylarımıza sunabildiğimiz  doğum poliçelerinde doğan her bebeğimiz, Sigorta Partner Aş ailesinin  bir ferdi kadar kıymetlidir.

Soru Sor
Whatsapp
Doğum Paketi Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by