Meryem'in Doğum HikayesiSigortalılarımızdan Sevgili Meryem TURGUT, her yıl takip ettiğimiz ve doğum hikayesine mutlulukla tanıklık ettiğimiz binlerce annemizden biri. Bize gelen taleplerin çoğu hamilelikten sonra sağlık sigortası arayışındaki anne adaylarımızdan da olsa… Hamilelik öncesinde sağlık sigortası araştıran ve gebeliğini planlayan anne adaylarımızın da sayısı az değil.

Sağlık sigortası, belediğiniz standartlarda ,istediğiniz özel hastane yada doktorda gebelik takibiniz için size sayısız avantaj sunar. Henüz bu konuda bir araştırma yapmadıysanız, merak ettiklerinizi sormak için bizi arayabilirsiniz.

Ata Bebek ve güzeller güzeli annesi Meryem’in Bodrum ACIBADEM Hastanesi’ndeki hikayesini, yine aynı mutlulukla sizinle paylaşıyoruz.

Hoş geldin Ata Bebek…

Meryem’in Doğum Hikayesi

Aybala Hanım’la tanışmamız hamileliğimden önceydi. Daha önce ismini çok duymuş ve bir tanıdığım vasıtasıyla muayeneye de gitmiştim. Muayene günü bize gösterdiği sıcak yaklaşım, anlayış ve en önemlisi hissettirdiği güven duygusuyla, “hamilelik sürecimi Aybala Hanım’la geçirmeliyim” dedim.

…ve beklenen gün geldi. Test yaptım: Hamileydim. Hiç düşünmeden tereddüt etmeden Aybala Hanım’dan randevu aldım. Aybala Hanım ultrasonda, “bak bu kalp atışı” diye gösterdiğinde bambaşka bir kapı açılmıştı dünyamıza. Her kontrol ayrı bir heyecan ayrı bir mutluluktu.

Normal doğum istiyor fakat korkuyordum. Bu düşüncemi Aybala Hanım ile paylaştığımda “şu an sana bir şey söylemeyeceğim bununla ilgili, doğum atölyesinden sonra tekrar konuşalım. Ama kendiliğinden kararını değiştireceksin” dedi. Gerçekten dediği gibi oldu. Normal doğum için korkularım gitti, kendime güvenim geldi. Karar vermiştim, normal doğum olacaktı. Bu sefer de bebeğim dönmedi. Aybala Hanım yapmam gereken hareketleri gösterdi ve diğer kontrolde bebeğim de dönmüştü artık.

3.11.2018 tarihinde 40 hafta olmuştu. Kontrol için hastaneye gittik. Aybala Hanım; “suyun bitmiş, eve gönderemem, yatışını yapıyoruz. Önce suni sancı verilecek. Doğumun yarın gerçekleşir.” dedi. Şaşkındık; heyecan, sabırsızlık, hepsi bir aradaydı. Suni sancı verilmeye başlandı. Sevgili ebem Setenay süreci anlattı. Herşey yolunda giderken, birden bebeğime bir şey olacak korkusu kaplamıştı içimi ve normal doğumdan vazgeçtim. Sezaryen istiyordum. Saat 10:30’da sezaryen olmak için bütün hazırlıklar tamamlanmıştı. Ameliyathaneye inecektik.

Aybala Hanım, odama geldiğinde şoktaydım; vücuduma hakim olamıyor, titriyordum. Aybala hanım “Seni ikna etmek için şansımı denemeye geldim; muayene edeceğim, eğer açıklığın yoksa mecburen sezaryen olacak” dedi. Çatı muayenesinde açıklığım 7 cm idi. Ve bana “yazık edersin bunca verdiğin emeğe. Sence ben bebeğini ve seni riske atar mıyım? Herşey yolunda; yapabilirsin! Ne oldu 9 aydır tanıdığım Meryem’e?” dedi. Duyduğum şey beni kendime getirmişti “sence ben bebeğini ve seni riske atar mıyım?” Atmazdı. Ben doktoruma güvenerek gelmiştim ve normal doğum sürecim tekrar başladı.

Bu süreçte ebem Setenay’la hareketler, nefes egzersizleri yapmaya başladık ve tabii ki eşimin desteği çok önemliydi. Açıklık 9 cm olmuştu. Aybala hanım “çok az kaldı, doğumhaneye inmek ister misin?” diye sordu. Ama ben inmek istemedim. Tek düşüncem bir an önce oğluma kavuşmaktı. Odamda eşim, ebem ve doktorum sayesinde 12:42’de oğlumuz Ata kucağımdaydı. Aybala Hanım, göbek kordonunu babasına kestirmişti. Mutluluktan ağlıyorduk.

Bu süreçte desteğini, elini üstümden hiç çekmeyen eşime, her an yanımda olan sevgili ebem Setenay’a ve 9 ay boyunca beni aydınlatan, doğru karar almamı sağlayan bitanecik doktorum Aybala Hanım’a teşekkür ederim. (Meryem’in Doğum Hikayesi – Mutlu Annemiz, Meryem TURGUT tarafından kaleme alınmıştır.)
İyi ki varsınız.

Meryem Turgut
12 Kasım 2018, Bodrum

HEMEN TEKLİF AL


KVKK Kapsamında Bilgilerimin Korunarak Talebime İstinaden SMS, Telefon ya da E-posta İle İletişime Geçilmesini Kabul Ediyorum.

KVKK Metnini Okumak İçin Tıklayın

Soru Sor
Whatsapp
Meryem’in Doğum Hikayesi Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by