Kasko Poliçesi , aracınıza beklenmedik anlarda gelebilecek zararlara karşı sizi korur. Aracınızın bedeli üzerinden hesaplanır. Çekici, yol yardım, mini onarım hizmetleri gibi ek faydalarla birlikte sunulan kasko poliçeleri yıllık olarak yapılır. Kasko Sigortası Genel Şartlarıyla asgari standartları Hazine tarafından belirlenmiştir. Fakat her sigorta şirketinin özel şartlarındaki uygulama esaslarıyla birlikte; Her şirketin sunduğu kasko sigortası farklılık gösterir.

Temelde aracınızın kaza durumunda göreceği zararlar hedeflenmiştir. Elbette, aracınız sadece kazada zarar görmez. Yangın, hırsızlık, sel- su baskını hasarlarında vaka örnekleri az olabilir. Fakat hasar sonuçları hiç de azımsanmayacak risklere karşı kasko sizi korur. Mesleğinize, aracınızın özelliklerine, beklentinize ve sahip olduğunuz bir hasarsızlık indirimi varsa; En uygun teklifi almak için hemen bize ulaşın.

Kasko Poliçesi Teklifi Almak İçin Ne Gerekir?

Son yıllarda teknolojinin kamu hizmetlerindeki uygulamaları ve sigorta şirketlerinin de bu teknolojik ilerlemede paydaş olmasıyla; Neredeyse herşey elektronik ortamda yapılabiliyor. Örneğin aracınızı noterden satın aldıktan sonra hemen ruhsatınızı, arkasından plakanızı alabiliyorsunuz. Bu işlemlerde verdiğiniz tüm bilgiler diğer kurumlarla paylaşıldığı için kasko teklifi almak için sadece ruhsat bilgileriniz bize göndermeniz yeterlidir.

Aracınızın bulunduğu il ve kasko bedeline göre yapılacak hesaplamaya etki eden bazı unsurlar var. Çalışıyorsanız, mesleğiniz, aracı kullandığınız il, fabrika donanımı dışında bir eklenti, özellik olup olmadığı fiyatınızı etkiler. Ayrıca kısa süre önce satış yaptığınız bir aracınız varsa, mutlaka kasko poliçesini iptal ettirerek, yeni aracınıza hasarsızlık indirimini aktarmalısınız. Aynı zamanda onarım yapmak istediğiniz servis merkezleri yada üçüncü şahıslara karşı trafik sigortasının limitlerini aşan  durumlarda; Kasko sigortanızın sorumluluk üstlendiği IMM teminatı isteğe bağlı olarak artırılabilir.

En Uygun Kasko Fiyatı

Belirli standartlara sahip olarak hazırlanan kasko poliçeleri, şirketlerin rekabet koşullarında size ek faydalar sunar. Bu nedenle hangi hizmetlere kaç para veriyor olduğunuzu tespit etmekte fayda var. Ek teminatların ve ek hizmetlerin yer almadığı bir poliçeye para ödemek; Bazen, gözden kaçırdıklarınız düşünüldüğünde kaskoyu daha pahalı  almanıza sebep olabilir. Bu nedenle Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinden size sunacağımız teklifi, içeriğini ve fiyatını incelemek için hemen bizi arayın.

Kasko Değer Listesi ve Araç Değeri Belirleme

Geçmiş yıllarda her poliçe üzerinde aracınızın bedelini görebilirdiniz. Fakat değişen piyasa koşullarında araç bedelleri yıl içinde azalabilir. Yada artabilir. Bu durumlarda sigortalıların eksik sigorta ödemeleri ile karşı karşıya kalmaması için; Br süredir kasko poliçelerinde “Rayiç Bedel” ifadesini görürsünüz. Bu aracınızın hasar anındaki piyasa değerinin dikkate alınması anlamına gelmektedir. Ayrıca aracınızın marka, model, donanım bilgisine sahipseniz, siz de Kasko Değer Listesi üzerinden aracınızın rayiç bedelini öğrenebilirsiniz. Detaylı bilgi ve destek için müşteri hizmetleri merkezimize ulaşabilirsiniz.

Satışı Yapılmış Araçta Kasko İptali ve İadesi Nasıl Yapılır

Yeni bir araç satın alıyorsanız, sizin için en iyi fiyatı sunmaya hazırız. En iyi fiyatı hedeflerken önemli başlıklardan biri, hasarsızlık indiriminiz olup olmadığıdır. Daha önceki aracınızda hasarsızlık indirimi hak etmişseniz, aracınızın satışı ve eski poliçenizin iptali sonrası bu indirim yeni aracınıza aktarılabilir. Fakat satış yapmış olsanız dahi; Sigortacınıza bilgi vermemiş ve eski poliçenizin iptalini yaptırmamışsanız… Hasarsızlık hakkınızın uygulanması mümkün olmaz. Gereksiz yere fazla para ödememek ve haklarınızdan mahrum kalmamak için bu detayı atlamamalısınız. Detaylı bilgi için Oto Sigorta Uzmanlarımıza danışın

Trafik Sigortası Hakkında Merak Ettikleriniz İçin Yazımızın devamını okuyun. Dilerseniz hemen fiyat alın.

Soru Sor
Whatsapp
Kasko Poliçesi Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by