Yeni Dogan Bebek Saglik SigortasiYeni Doğan Çocuklarınız için Yeni Doğan Bebek Sağlık Sigortası yaptırabilirsiniz. Devletin , SGK anlaşmalı özel hastanelerde doğum anında sağladığı hizmetler ( koruyucu aşı, topuk kanı, yeni doğan çocuk doktorunun ilk muayenesi ) ücretsizdir. Doğumdan itibaren ilk saatlerde bebeğinizin annesini emmesini ve beslenmeye anne sütü ile devam etmesini bekleriz. Fakat henüz anne sütünün henüz gelmediği yada farklı bir sebeple emziremediğiniz zamanlarda bebeğinizin mama ile beslenmesi gerekir. Beslenme kanda bulunan billirubin   seviyesini dengede tutar. Böylece sarılık riskini önemli ölçüde azaltmış olursunuz.

Devlet Özel Hastanelerde Doğumda Bebek İçin  Neleri Karşılar?

Olası bir durumda bebeğinizin yeni doğan yoğun bakım ünitesinde kalması gerekir ise, yine devlet Yeni Doğan Yoğun Bakım giderlerini %100 karşılar. Üstelik anne yada babadan dolayı bebeğinizin sosyal güvencesi olmada da; Devlet bebeğinize doğar doğmaz bu sosyal hakkı tanır.

Bebeğin Doğumundan Sonra İlk ve İkinci Topuk Kanı ile İşitme Testi

Bebeğinizin doğumundan hemen sonra doğumhanede ilk topuk kanı alınır. (Bu kanuni bir zorunluluktur) Hastaneden taburcu olduktan sonra ise, sizi 3. ve 5. gün içinde bebeğinizden ikinci kez topuk kanı almak için tekrar hastaneye çağırmış olacaklar. Bu işlemde yine ücretsiz işlemler arasındadır.

İkinci kez topuk kanı vermek için hastaneye gittiğinizde size işitme testi yapmayı önereceklerdir. İşitme testi artık bir birey olan bebeğinizin ücretli sağlık hizmetleri arasındadır. Dolayısı ile işitme testi özel bir hastanede ortalama 160TL kadar tutar. Tabi bir  hastaya bir tetkik yapabilmek için öncesinde bir de muayene kaydı açmak gerekecektir. Bebeğinizin özel hastanedeki ilk ücretli muayenesi için 140-170TL arasında ödeme yapacağınızı düşünürsek; İşitme testinin size maliyeti yaklaşık olarak 300-320TL civarında olabilir.

Bizim tavsiyemiz ise, bebeğiniz ilk ayını tamamlayana kadar işitme testi yapmak için vaktiniz olacağı için, acele etmemeniz ve önce bebek sağlık sigortası hakkında araştırma yapmanız ve fiyatları karşılaştırmanızdır. Sağlık sigortaları bebeğinizin muayenesi ile birlikte işitme testini de karşılayacağı için, Bu konuda acele edip yaklaşık 300TL kadar bir harcamayın.

Bebeklerde Kalça Ultrasonu ve Bebek Sağlık Sigortası Teminatı

Bebeğinizin kalça çıkığı kontrolü 2.aydan başlamak üzere 6. aya kadar yapılabilir. Yeni doğan bebeklerde  çocuk sağlık sigortası kalça ultrasonunu karşılar ve fark ücret ödemezsiniz. Daha önce işitme testi için ödeyebileceğiniz bir maliyeti de hesaplarsak; İlk yıl özellikle 1 yaşına kadar her ay rutin sağlıklı çocuk muayenesine giden bebeğiniz için çocuk sağlık sigortası ekonomik ve bir o kadar da avantajlıdır.

Çocuk tamamlayıcı sağlık sigortasında anne yada baba ile birlikte sigortalanmak yıllık primleri daha da ekonomik hale getirir. Bebeğiniz için yıllık 550TL gibi primlerle satın alabileceğiniz sağlık sigortanıza yaklaşık primlerle eşinizi de ekleyebilirsiniz. Üstelik vade farksız 9 taksit ve %35’e varan vergi avantajı- devlet desteği ile…

Yada dilerseniz bebeğinize tek başına sağlık sigortası yapabildiğimiz sigorta şirketleri de var. Detaylı bilgi almak ve teklifler arasından size en uygun sağlık sigortasını hızla bulabilmek için size en yakın ofisimize (0850) 346 11 30 ‘dan ulaşabilirsiniz.

Yeni Doğan Çocuk Sağlık Sigortası Yıllık Muayene Hakkı

Bebeğinizin doğumundan hemen sonra, rutin kontrolleriniz için tercih edeceğiniz çocuk doktoru, muayenehane yada özel hastane gruplarına göre, size sunabileceğimiz çok sayıda sağlık sigortası alternatifi var. SGK anlaşmalı olmayan özel hastaneler yada özel muayenehane tercihinizde özel sağlık sigortası alternatiflerini…

SGK Anlaşmalı özel hastaneleri kullanmak istersenizde çocuk tamamlayıcı sağlık sigortalarını önerebiliriz. Özel sağlık sigortalarında ayakta kullanım hakkınız TL limit olarak belirlenirken, tamamlayıcı sigortalarda yıllık 6,8,10 muayene gibi alternatifler sunulabilir.

Detaylı Bilgi İçin Hemen Sağlık Sigortası Uzmanlarımıza Ulaşın. Teklif Alın

Soru Sor
Whatsapp
Yeni Doğan Bebek Sağlık Sigortası Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by