Tamamlayıcı SigortaTamamlayıcı Sigorta Nedir?

Tamamlayıcı Sigorta, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile anlaşmalı özel hastanelerde Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamında aldığınız hizmetlerden sonra, özel hastaneye sizin ödemeniz gereken fark tutarlarının tamamını %100  karşılayan bir sağlık sigortasıdır. Özel bir hastanede Siz hizmet alırken, SGK +  Sigorta Şirketi harcamaları  birlikte karşılıyor olduğu için; Bu iki kurumun harcamaları paylaşması Size; Satın alınabilir çok  avantajlı primler sunar.

Tamamlayıcı Sigorta Başvurusu ve Teklifi

Tamamlayıcı Sigorta Başvurusu , Size sunacağımız ve sizin  tercih edeceğiniz sigorta şirketlerinden herhangi biri için yapılabilir. Başvuru sırasında, TC kimlik numaranızla size özel olarak hazırlamış olduğumuz teklifi değerlendirerek,  başvurunuzda dolduracağınız başvuru formu ile birlikte tamamlayıcı sigorta ya hemen sahip olabilirsiniz. Bu süreçte kimlik numaranız, iletişim bilgileriniz gibi sigortalıyı ayırt eden bazı bilgiler alınır. Sigorta şirketi, Tamamlayıcı Sigorta Başvurusu ile süreci değerlendirir ve sigortalının yaşına ve bulunduğu ile göre bir prim teklif eder. Bunun üzerine kabul edilen Tamamlayıcı Sigorta Formu poliçeye dönüştürülerek, kullanıma hazır hale getirir. Tamamlayıcı sigorta için birçok alternatif teklifi değerlendirebilirsiniz. Şirketimiz size  Türkiye’de faaliyet gösteren yirmiden fazla sigorta şirketi için;  Tamamlayıcı Sigorta Teklifi sunacaktır. Bu teklifler arasından;  Muayene sayıları, anlaşmalı hastaneler, sigorta şirketine duyduğunuz güven ve teklif edilen primlerden sizin için en uygunu… Satın alma kararınızı direkt etkileyecektir. Söz konusu tamamlayıcı sigorta teklifi verildiği tarihten itibaren belirli bir süre geçerliliğini korur. Sigortalılarımız bu sürede vermiş olduğumuz rakamı değerlendirir ve karar vermek için fırsat bulur. Teklif Almak İster misiniz?

Tamamlayıcı Sigorta Neleri Kapsar, Kimler Yararlanır?

Tamamlayıcı Sigorta Neleri Kapsar; Tamamlayıcı Sigorta anlaşmalı özel hastanelerde Sosyal Güvenlik Kurumu’nun  (SGK) karşılıyor olduğu, tüm sağlık hizmetlerinin farklarını %100 karşılar ve sizin adınıza hastaneye öder. Böylece sağlık sigortanızı yaptırdıktan sonra ortaya çıkan her türlü şikayet ve rahatsızlık, tamamlayıcı sigorta kapsamındadır. Dolayısıyla geçmişten gelen bir hastalığa sahip değilseniz ve sağlık sigortanızı geç kalmadan, zamanında yaptırmış; Sağlık sigortanızı yaptırdıktan sonra ortaya çıkan şikayetlerinizi; Yıllık tercih edeceğiniz muayene sayılarınızı aşmadan, limitler kapsamında sağlık sigortanızdan karşılatabilirsiniz. SGK’lı hekimlerdeki muayeneler, tahlilleriniz, yapılması gereken ileri tanı ve tetkikler, hastanedeki yatışlarınız… Hatta ameliyatlarınız tamamlayıcı sigorta kapsamındadır.Tamamlayıcı Sigortadan Kimler Yararlanabilir; Yeni doğan sıfır yaş bebeklerden 80 yaşa kadar ki farklı yaş gruplarındaki tüm sigortalı adaylarımız yararlanabilir. Sigorta şirketleri farklı yaşlara göre, farklı sigorta alternatifleri ve anlaşmalı hastane seçenekleri sunmaktadır. Burada yine sizin için en uygun olanı sağlık sigortası uzmanlarımızla değerlendirmeli  ve satınalma kararınızı bu yönde vermelisiniz.

Tamamlayıcı Sigorta Ameliyat Sigortası; Yada “Geçmişten Gelen Hastalıklar Sigortası” olarak adlandırdığımız poliçe türü; Sigortalılarımızın, sigortaya başvuru tarihinden önceki rahatsızlıklarını da kapsamaktadır. Standart tamamlayıcı sigortalarda, geçmişten gelen rahatsızlıklar kapsam dışıyken,  geçmişten gelen hastalıkları kapsayan sağlık sigortamız; SGK anlaşmalı özel hastanelerde tüm şikayetlerinize ve tedavilerinize cevap olacak. Aynı zamanda yatış ve ameliyat gerektiren sağlık harcamalarınızı da %100 karşılamaktadır.

Üstelik birçok sigorta şirketinde 55, 58 yaştan sonra yeni sigortalı başvurusu kabul edilmezken, geçmişten gelen rahatsızlıklar sigortamızda, 80 yaşa kadar başvurunuzu kabul ediyoruz. Böylece sigorta şirketinin yönlendiriciyi anlaşmalı özel hastanelerde; Kaç yaşında olursanız olun, hangi rahatsızlığa sahip olursanız olun, avantajlı sağlık hizmetlerinden hiç bir fark ödemeden yararlanacaksınız.

Tamamlayıcı Sigortadan Nasıl Yararlanılır, Avantajları

Tamamlayıcı Sigortadan Nasıl Yararlanılır, Tamamlayıcı sigorta için başvuru sürecini tamamlamış, alacağı poliçeye karar vermiş, prim ödemesini yapmış ve poliçesini almış olan sigortalılarımız; Ülkemiz genelinde yaygın olarak hizmet veren anlaşmalı özel hastanelerimizden hizmet almaya hazırdır. Hastaneden hizmet almadan önce daha önce (SGK)’lı olarak gittiğiniz gibi; Hastaneden telefonla randevu almalısınız. Randevu sırasında hastanenin çağrı merkezi yetkilileri, size sosyal güvencenizi soracaklar. Bu soruyu Tamamlayıcı Sigortayı satın aldığınız sigorta şirketinin ünvanı ve ürün bilgisi ile yanıtlayabilirsiniz.

Örneğin; “AXA’dan Tamamlayıcı Sigortam var.” cevabını verebilirsiniz. Böylece çağrı merkezi yetkilileri sizi, muayene olacağınız bölüm ve doktora yönlendirirken olası bir hatanın önüne geçmiş olacaklardır.

Tamamlayıcı Sigorta Avantajları; Sahip olduğunuz Sağlık sigortasının bilgisini paylaştıktan sonra; SGK’lı bölüm ve hekimlerde ünvana bağlı hiçbir ayrım olmaksızın tüm doktorlarda muayene olabilirsiniz. Muayene öncesinde bankoda kimliğinizi ve sigorta şirketinizin ismini tekrar hatırlatmalısınız. Hastane çalışanları sigorta şirketinden kimlik numaranız ile onay alarak sadece SGK katılımı ödemenizi isteyecekelerdir. (2018 yılı için 15TL)  Bununla birlikte kolaylıkla  muayene olmanızı sağlayacaktır. Doktorunuz muayene sonrası, gerekli gördüğü ya yapılmasını istediği tahlil ve tetkikleri, hasta bilgi formuna yazar ve bunların yapılmasını ister. Sigorta şirketi hızla bu talebi onayladıktan sonra, tahlil ve tetkikleriniz için; Hiçbir ek ücret ödemeye gerek kalmaksızın sağlık sigortası kapsamında yaptırabilirsiniz. Özel hastanelerde her gittiğiniz doktor ve her bir muayene, Size verilen yıllık muayene haklarından kullanılmaktadır. Bu nedenle hastaneye gittiğinizde birden fazla bölüme muayene olmak isterseniz, her biri için bir muayene hakkınızı kullanacağınızı lütfen unutmayın. Detaylı bilgi için hemen sağlık sigortası uzmanlarımızı arayabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sigorta Şirketleri, Şirket Karşılaştırma

Tamamlayıcı Sigorta Şirketleri; Türkiye’de tamamlayıcı sigorta sistemi başladığından bu yana, her yıl farklı branşlarda hizmet veren çok sayıda sigorta şirketi, sağlık sigortası branşında da sigortalılarımıza ürün sunmaya başladı. Dolayısıyla bugün 30 daha fazla perakende Sigorta Şirketi arasında neredeyse 20’den fazla sigorta şirketi, size tamamlayıcı sağlık sigortası ürünleri sunabiliyor.

Tamamlayıcı Sigorta Karşılaştırma; Bu nedenle tercih edeceğiniz sigorta şirketi için öncelikle fiyat, yıllık teminatlar, sigorta şirketinin güvenilirliği…  Gelecek yıllarda devam etmeniz halinde; Haklarınızın koruması ve belki de geçmişten gelen alışkanlıklarla, sigorta şirketi markalarına duyduğunuz sempati, sizin sigorta şirketleri konusunda karar vermenizi sağlayacaktır. Sigorta şirketleri tamamlayıcı sigorta ürünlerinde genel şartlar anlamında tek bir kaynağa bağlıdır. Bunu, Hazine Müsteşarlığı denetler ve  şirketlerin, sigortalıların aleyhinde düzenleme yapılmasına izin vermez. Fakat her bir sigorta şirketi; Yeni çıkarttığı ürünlerle, piyasada satılabilirliğini artırmak için; Size farklı teklifler sunabilir.

Fiyat ile başlayan bu farklılık…  Teminatlarda, yıllık verilen muayene sayılarında, sağlık sigortası beraberinde ücretsiz sunulabilen diş taşı temizliği, check-up, oto bakım hizmetleri gibi, ek hizmetlerle kendini gösterebilir. Bu konuda, öncelikle tercihinizi güvendiğiniz ve koşulları aynı olan sigorta poliçelerinde de, ekonomik olandan yana kullanabilirsiniz. Sağlık sigortası uzmanlarımız hizmet verdiğimiz 20’den fazla sigorta şirketinden, sizin beklentilerinizi karşılayacak en avantajlı teklifleri karşılaştırmanız için size sunacaktır. Bu konudaki kararınız öncesinde, sağlık sigortası uzmanlarında bilgi alabilirsiniz. En iyi Tamamlayıcı Sigorta için karar sizin.

Tamamlayıcı Sigorta Primleri, En Uygun Tamamlayıcı Sigorta

Tamamlayıcı Sigorta Primleri; Öncelikle sigortalı adayının yaşına ve yaşadığı ile göre değişmektedir. Bununla beraber, bireysel planlarda sigorta şirketleri ailesiyle (eş ve/veya çocukları ile) birlikte sigorta yaptırmak isteyenlere ek aile indirimleri tanımlamaktadır. Çalıştığınız şirket, mensubu olduğu (dernek vakıf gibi) sivil toplum kuruluşları için üye yada çalışan sayısının 10 ve üzeri olduğu yapılara, Grup Tamamlayıcı Sigorta teklifi verilebilir. Bunların her birinde amaç; Tamamlayıcı sigortayı, en ekonomik primler ile satın almak ve gelecek yıllarda da böyle devam etmektir. Fakat gözden kaçan bir şey var ki; Bu yıl satın aldığınız sağlık sigortasına ödediğiniz prim, her ne kadar ekonomik gibi görünse de…  Gelecek yıl haklarınızı koruyarak devam etmek isterken, karşılaşabileceğiniz bazı sürprizlere karşı, sizi korumuyor  olabilir.

Örneğin; (2018 yılı verilerine göre) Tamamlayıcı sağlık sigortası kullanan bir bireyin, sigorta şirketine yıllık sağlık harcama maliyeti yaklaşık 780TL’dir. Tamamlayıcı sigorta primleri ise; (Yine aynı yıl verilerine göre)  ortalama 640TL’dir.  Bu durumda aldığı prim ve ödediği sağlık harcamalarına  (hasara) göre zarar eden sigorta şirketi, takip eden yıl sizden  yenileme sırasında prim artışı istemek zorunda kalacaktır. Dolayısıyla ilk sene 400- 450 TL gibi rakamlarla satın almış olduğunuz Sağlık Sigortası, gelecek yıl çok yüksek rakamlarla karşınıza çıkacaktır. Sağlık sigortalarının Acil durumlarda ve yüksek sağlık harcamalarıyla karşılaşmanız halinde, gerekli olduğunu unutmadan, olabildiğince korumayı  ve gerektiğinde kullanmayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Aksi halde ilk sene vermiş olduğunuz tutarlardan sonra, takip eden yıllarda sağlık sigortanızı yenileyemeyebilir ve aynı zamanda kazandığınız haklarınızı (geçmiş haklarınızı) kaybedebilirsiniz. Bu bilgiyle;  En Uygun Tamamlayıcı Sigorta, size sunulan seçenekler arasında; Sadece en ucuzu değil… En avantajlı teminat beraberinde, en doğru fiyatı sunacak olmalıdır. Sağlık sigortası uzmanlarımız sizin beklentilerinize göre, en avantajlı teklifleri hazırlamak için  (0850) 346 11 30’dan aramanızı bekliyorlar.

Tamamlayıcı Sigorta Doğum Teminatı

Tamamlayıcı Sigorta, anlaşmalı özel hastanelerde sağlık hizmeti almanızı sağlarken; Geçmiş 8 yıldan bugüne kadar en çok hamilelik döneminde araştırılmıştır.  Birçok sigortalı,  sağlık sigortasının varlığından; Hamilelik sürecindeki hassasiyetleri ve doğuma kadarki ihtiyaçlardan sonra haberdar oldu. Bilindiği üzere Tamamlayıcı Sağlık Sigortaları geçmişten gelen rahatsızlıkları ya da sigorta öncesinde başlamış tedavileri, buna bağlı kontrol ve sağlık harcamalarını karşılamıyor.

Bu nedenle, avantajlı fiyatlardan yararlanmak için henüz hamile olmayan ve yakın zamanda hamilelik planlayan tüm anne adaylarına tavsiyemiz; Mutlaka hamilelik öncesinde doğum teminatına sahip bir Tamamlayıcı Sigorta yaptırmalarıdır. Artık çok uzun süreli bekleme sözleri uygulamıyoruz. Dilerseniz sağlık sigortanızı aldıktan birkaç ay sonra, dilerseniz de, (hamile olmadan almak şartıyla) sağlık sigortası yaptırdıktan hemen sonra hamilelik süresiz başlayabilir bu haliyle, muayeneler tahliller ve doğumun tamamı için ödemeniz gereken yıllık doğum teminatı + tamamlayıcı sigorta primi neredeyse 2.400 ile 3.000TL arasındadır. Bu primi ödedikten sonra, bulunduğunuz ilde neredeyse 4.500-7.000TL’ye  mal olan özel hastane doğum harcamalarınız, sigorta şirketi tarafından %100 karşılanıyor.

Hamilelik süreci başlamış aynı adaylarımız da üzülmesinler bahsettiğimiz gibi son 8 yılda, bize gelen binlerce talebin çoğu hamilelik süreci başlıktan sonrasındaydı.  Bu nedenle hamile anne adaylarımız için; Anlaşmalı özel hastanelerimizde farklı projeler yürütüyoruz. Dolayısıyla hamile olduğunu öğrenen bir anne adayı, muayeneler, tahliller ve doğum da dahil olmak üzere; Bizden hamileyken de tamamlayıcı sigorta alabilir ve SGK kapsamındaki tüm sağlık harcamaları doğum teminatlı tamamlayıcı sigorta tarafından karşılanır. Detaylı bilgi için bizi arayın.

Tamamlayıcı Sigorta Anlaşmalı Hastaneler

Tamamlayıcı Sigortalar, Türkiye genelinde 1.000’e yakın anlaşmalı özel hastaneyle hizmet vermektedir. Anlaşmalı özel hastanelerin, sigorta şirketleri ile olan bağlantılarını sağlayan Asistans şirketler… Sigorta şirketlerinin ülke genelinde ve hızla daha fazla sayıda hastanede hizmet vermesinin şüphesiz, en büyük destekçisidir. Dolayısıyla birden fazla sigorta şirketi aynı asistans şirketle çalışırken, aslında neredeyse sigorta şirketlerinin tamamına yakını aynı anlaşmalı özel hastanelerde hizmet vermektedir. Dolayısıyla; Çevrenizde Sosyal Güvenlik Kurumu’nda ki haklarınızla (SGK) gidebildiğiniz ve daha önce fark ödeyerek hizmet alabildiğiniz orta ve büyük ölçekli hastaneler, tamamlayıcı sağlık sigortası ile anlaşmalı kurumlar arasındadır.

Farklı Anlaşmalı Kurum Ağı Uygulaması; Sadece bazı Sigorta şirketlerinde, sigortalı adaylarına fiyat avantajı sağlamak için; Daha ekonomik primlerle tamamlayıcı sigorta sunabilmek için; Anlaşmalı özel hastane ağları farklılaştırılabilir. Bu durumda sigorta şirketinden alacağınız tamamlayıcı sigorta planına ödeyeceğiniz standart parayla tüm anlaşmalı hastanede kullanabilirken, aynı şirketten satın alabileceğiniz B anlaşmalı hastaneler planına daha az prim ödemeniz durumunda, bazı hastaneler kullanım alanı dışında kalabilir. Bununla beraber dikkat etmeniz gereken en önemli şey; Sigorta şirketlerinin online sitelerinden ve web sayfamızda anlaşmalı sigorta şirketlerinin güncel listesini Online olarak takip etmeniz gerekir. Çünkü sigorta şirketlerinin yeni hastanelerde anlaşarak size daha fazla seçenek sunma çabası yanında, bazı hastanelerle anlaşmalarını sonlandırma hakları da mevcuttur. Genellikle orta ve büyük ölçekli hastanelerde  anlaşmanın sonlanması ya da sistemden çıkmak gibi eylemler çok sık gözlemlenmese de;  Emin olmadığınız durumlarda anlaşmalı hastaneler listesini kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Tamamlayıcı Sigorta Genel Şartlar ve Özel Şartları

Tamamlayıcı Sigorta poliçelerinin Genel şartları tüm şirketler için standarttır ve Hazine Müsteşarlığı tarafından denetlenir. Hiç bir şirket, tamamlayıcı sigorta poliçesi genel şartlarını kısıtlayıcı ve sigortalı aleyhinde sonuçlanacak şekilde düzenlemeye gidemez. Fakat; Bahsettiğimiz gibi 20’den fazla sigorta şirketinin tamamlayıcı sağlık sigortası ürünleri sunduğu günümüzde, her geçen gün yeni sigorta şirketleri pazara giriyor. Gelişen rekabet koşulları sebebiyle de sigorta şirketleri tabi oldukları genel şartlar da herhangi bir kısıtlama yapmaksızın, ürün özel şartlarını kendileri belirleyebiliyorlar.

Böylece özel şartlara göre; Bir poliçenin kapsamı, size vereceği yıllık muayene sayısı, geçerli olacağı anlaşmalı hastaneler, bekleme süreleri ve uygulanacak istisnalar…  Sigorta şirketlerine göre farklılık gösterebilir. Dolayısıyla şirketleri karşılaştırırken sadece fiyat odaklı bakmak yerine satın aldığınız poliçenin içeriği ve özellikleri hakkında sağlık sigortası uzmanlarımızdan bilgi almanızda fayda var.

Tamamlayıcı Sigorta Vergi Avantajı – Vergi İndirimi

Tamamlayıcı Sağlık Sigortaları (yıllık olarak)12 aylık dönemi kapsayacak şekilde hazırlanır. Ödemiş olduğunuz primler yıllıktır ve sağlık sigortaları, Türkiye’de gelir elde eden, brüt maaşından gelir vergisi ödeyen; Özel sektörde yada kamuda çalışan ücretlilerle, işyeri sahiplerine vergi avantajından yararlanma fırsatı sunar. Vergi avantajı; Çalışan kişilerin yıllık brüt kazançları üzerinden devlete ödedikleri gelir vergisine oranla ve gelir vergisi basamaklarına göre değişir. Asgari ücretle çalışanlarda yüzde yıllık %15 ile  başlayan vergi dilimi…  Yıllık brüt geliriniz artıkça, % 20 ,27 ve %35 oranlarında artış gösterir. Dolayısıyla kendinize, eşinize ve/veya çocuklarınız için  yapmış olduğunuz sağlık sigortalarını gider göstererek vergi avantajından…  Dolayısıyla da devlet desteğinden yararlanmış olursunuz.

Örneğin; Yıllık sağlık sigortası harcamanız için toplamda 3.000 TL ödediniz. İçinde bulunduğumuz yılın vergi dilimi ortalaması %20 ise; Bu 3.000 TL ödediğiniz sağlık sigortasından, yaklaşık 600TL vergi avantajı (Vergi indirimi) sağlayabilirsiniz. Böylece yararlanmış olduğunuz 600TL destekten sonra; Size sağlık sigortanızın gerçek maliyeti neredeyse 2.400TL olacaktır. Bunu kullanmak için; Yapmanız gereken tek şey, sağlık sigortası poliçesi örneği ve ödeme belgenizi, işyerinizde maaş birimiyle paylaşmaktır. Vergi avantajı hakkında detayları incelemek isterseniz yazının devamını okuyabilirsiniz

Tamamlayıcı Sigorta Şikayetleri

Tamamlayıcı sağlık sigortası ,20’den fazla şirket tarafından sunuluyor. Piyasa koşullarının günden güne daralmasıyla ise; Daha önce sadece kasko, trafik sigortası gibi sigorta branşlarında hizmet veren çok sayıda sigorta acentesinin de dikkatini çeken, bir branş haline gelmeye başladı. İnternette çok sayıda şikayet okuduğumuz Tamamlayıcı sigorta ürünleri, aslında daha önce belirttiğimiz gibi Hazine Müsteşarlığı denetimindeki Sigorta Genel şartlarına ve şirketlerin ürünleri göre farklılık gösteren özel şartlara tabidir.

Fakat satın aldığınız ürünler hakkında gerekli bilgiyi sağlayamayan, ürünün özelliklerine tam anlamıyla hakim olmayan ve bunu aktaramayan sigortacılar… Sizin beklentinizi tam olarak tespit edememişler ise,  kullandığınız ürünlerde beklentilerinizin karşılık bulamaması sebebiyle şikayetlerin  ortaya çıkartması, bu sürecin en doğal sonucudur. Dolayısıyla en avantajlı teminatları en doğru fiyatla sağlayan,  sağlık sigortaları  konusunda uzman, sadece satış sürecinde değil.. Satış sonrası hizmetlerde ve hastane provizyon hizmetlerinde de size destek olabilecek, güvenliğiniz…  Referans aldığınız kanallardan sağlık sigortası yaptırmanız, sizi şikayete konu olaylardan uzak tutacaktır. Sigorta Partner Aş  8 yıldır sağlık sigortası alanında uzmanlaşmış bir ekiptir.  Bu konuda beklentilerinize karşılık vermek için elimizden gelenden fazlasını yapmak için müşteri hizmetleri merkezimiz 7/24 destek sağlamaktadır.

Soru Sor
Whatsapp
Tamamlayıcı Sigorta Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by