Doğum Sigortası ForumDoğum sigortası Forum sayfalarına ulaşmak için internette çok sayıda mecrayı gezebilirsiniz. Fakat sonunda yapacağınız onlarca ziyaret sizi, hamile olmadan önce ya da hamilelikte de yapabileceğiniz Doğum Sağlık Sigortalarına götürecektir. Standart Sağlık Sigortaları anne adaylarına doğum teminatı sağlamak için; 6 ay ve 12 ay gibi bekleme süresi uygular. Bugün hala benzer bekleme süreleri olmasına rağmen, tamamlayıcı sağlık sigortalarında hamileyken ya da birkaç ay sonra hamilelik planlıyorsanız; Sizin için uygun tekliflerimiz  var. Sosyal medyada ve çok sayıda forumda, onlarca konu başlığı bulabilirsiniz. Konu başlıkları genel itibari ile, ortak şeyleri işaret eder. Bu bilgilerin her zaman doğruluğundan emin olamazsınız, bu nedenle yapacağınız araştırmalarda lütfen önce doğru yer ve güvenilir sitelerde bulduğunuzda emin olun.

Doğum Sigortası Forum Siteleri Güvenilir mi?

Diğer kullanıcıların yaptığı yorumları okuyup incelerken, sizi ticari amaçlar uğruna doğru olmayan bir yerlere yönlendiriyor olmadıklarından emin olun. Doğum sigortası forum sayfalarında, genellikle doktor tavsiye alırsınız. Doktor tavsiyelerini incelerken, şikayetler yada beğenilerin %100 doğru olmayacağını lütfen unutmayın. Bu nedenle kendinizi rahat hissedeceğiniz,  içinizin rahat olacağı, istediğiniz özel bir hastanede takibe başlayacağınız kadın doğum doktorundan randevu alarak işe başlamalısınız. Randevunuz sırasında,  doktorun size olan ilgisi, sorularınıza aldığınız cevaplar ve en önemlisi doktorun cep telefonunda almışsanız; Sanırım doğru doktoru buldunuz.

Bunun dışında arkadaşlarınızın, komşularınızın, akrabalarınızın… vereceği referans,  onların hamilelik döneminde yaşadıklarını yaşayabileceğinizi garanti etmez. Son dönemde hastanelerde Dr. değişikliklerine sık rastlıyoruz. Bu nedenle yakın bir arkadaşınızın geçmişte doğum yaptığı o ünlü doktor…  Bugün size aynı standartları sağlayamayabilir. Özellikle doktorların yoğun zamanları ve hasta sayılarındaki artışlar, tamamıyla hasta memnuniyetine direkt etki eder. Kimi zaman ulaşılamadığınızdan, kimi zaman hekimin geri dönüş yapmadığından oluşacak şikayetler, Doğum Sigortası Forum sitelerinde yer alacaktır.

Rahat ve Güvenilir Bir Hamilelik Dönemi İçin Tavsiyeler

Bu dönemde yapmanız gereken en iyi şey; Öncelikle güveneceğiniz bir hekim bulmak olacak.Tıbbi koşullar açısından son derece yeterli ve güvenilir bir hastanede takibe başlamak, olası harcamalar, masraflar, ek ödemeler ve sürprizlere karşı hazırlıklı olmaya çalışın. Hastaneler arasında  yaptığız araştırmada, dikkatlice incelemeniz gereken başlıklara göz atın, liste yapın. Hamileliğiniz başladığında, heyecanlı ve bir o kadar da belki, acemiyken…  Hatalar yapmamak için bu konuda uzmanlardan destek alabilirsiniz.

Sağlık Sigortaları ve doğum paketleri,  özellikle anne adaylarının 4 ila 6 hafta aradığında başlayan heyecanlı süreçlerinden doğuma kadar geçen dönemde; İhtiyacınız  olabilecek muayene, tahliller ve doğum teminatınıza göre hazırlanmıştır. Sağlık sigortası kapsamında sunulan doğum sigortaları, öncelikle size sigorta şirketinin güvencesini ve Hazine’nin denetimini sağlar.

Doğum Sağlık Sigortası Avantajları

Hamilelik öncesinde yada hamileyken, Doğum Sağlık Sigortanıza, vade farkı ödemeksizin 9 taksitle kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Üstelik devlet tarafından sağlanan ve oranları %15 ile %35 arasında değişen devlet desteği, doğum harcamalarınızı çok daha ekonomik hale getirecektir. Sigorta şirketlerinin hastanelerle yapmış olduğu yıllık anlaşmalar oldukça avantajlıdır. Bu nedenle hamileyseniz de doğum sigortasına başvurabilir ve hemen yararlanabilirsiniz. Bu dönemde yaşayacağınız tecrübeleri, iyi ve kötü yanlarıyla lütfen Sizler’de internette güvenilir Forum sitelerinde paylaşın.  Böylece; Sorularına cevap arayan onlarca anne adayına doğru bilgi vermek ve destek olmak için siz de üzerinize düşeni yapmış olacaksınız. Olabildiğince, subjektif yorumlardan çok… Herkes için standartları olan objektif cevaplara yer vermeye çalışın. Unutmayın, yakın zamanda Siz’in bir doktordan memnun kalmış olmanız ve beklentilerinizin karşılanması, başka bir anne adayında da, aynı sonuca sebep olmayacağı için; Bir memnuniyetsizlikte gereksiz yere payınız olabilir. Bundan kaçınmalısınız.

Hamilelik sürecinizde, istediğiniz özel hastane yada doktor için, Sağlık sigortası ekibimizden destek alın. Süreç hakkında en doğru bilgiye en kolay yolla ulaşın ve dilerseniz avantajlı fiyatlarla doğum sağlık sigortası poliçenizi hemen yaptırın. Kadınlar Kulübü Forum Sitesiziyaret edin. Araştırın, karar vermeden sağlık sigortaları ekibimizden süreç hakkında mutlaka ücretsiz bilgi alın.

Soru Sor
Whatsapp
Doğum Sigortası Forum Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by