dogum paketi medical parkDemir Hayat Sigorta Doğum Paketi Medical Park Ankara Hastanesi ‘nde geçerlidir. Dilerseniz, hizmet verdiğimiz yirmiden fazla sigorta şirketi ile sunabildiğimiz, diğer alternatifler hakkında Hemen Bilgi Alın.

Hamilelik Sürecinde, Doğum Paketi Medical Park Ankara Hastanesi için Ne Zaman Alınabilir?

Medican Park Hastanesi’nde doğum yapmak isterseniz; Muayene, tahliller ve doğumunuzu karşılayacak çok avantajlı tekliflerimiz olacak. Doğum teminatlı sağlık sigortası ne zaman alınmalıdır?

 • Hamileliği 12 aydan sonrası için planlıyorsanız
 • Önümüzdeki 5-6 aydan sonra hamilelik planınız varsa,
 • “Bu süreler uzun olabilir, 2 aydan daha fazla beklemeyi düşünmüyorum” diyorsanız…
 • Henüz hamile değilsiniz, ama hemen gebelik planlıyorsanız ve
 • Şu anda Hamile de olsanız… Bizden muayene, tahlilleriniz ve doğum harcamalarınızı %100 karşılayacağımız doğum sağlık sigortası alabilirsiniz.

Bekleme Sürelerine Göre, Doğum Paketi Medical Park Hastanesi İçin Yaklaşık Olarak Ne Kadardır?

Doğum Paketi Medical Park | Sağlık sigortaları uzun dönemler için yapılır ve ilerleyen dönemlerde ortaya çıkması muhtemel sağlık harcamalarını ödemesi amacıyla erkenden yapılmalıdır. Hamilelik ve doğum süreci ise, sağlık sigortaları için en çok talep aldığımız, anne adaylarının hamilelik planladığında sağlık sigortalarını daha detaylıca araştırdığı bir dönemdir.

Sigorta şirketleri, uyguladıkları bazı bekleme süreleri ile anne adaylarının takip eden yılda da sağlık sigortası + doğum teminatı satın almasını amaçlar. Maliyetlerini ve sağlık sigortası primlerini bu ve benzer hesaplarla yaparak, sağlık sigortası maliyetinizi iki yıla yaymış olurlar. Satın almayı kolaylaştıran bu fikrin aksine; Anne adaylarımız hemen sağlık sigortası ve doğum teminatı alarak… Bekleme süresi olmaksızın, yararlanmak isterler.

Medical Park Ankara Hastanesi’nin Aylık muayeneler, rutin test ve tetkikler ile doğum eyleminin, 7.000TL üzerinde olduğunu varsayarsak; Sağlık sigortası yaptırarak sağlayacağınız avantajlara dikkatinizi çekmek isteriz.

 • Öncelikle Hastanelere direkt ödediğiniz ücretlerden bir geri dönüş ve avantaj sağlayamazsınız. Sağlık Sigortası yaptırarak yıllık ödediğiniz toplam primin %15 ile %35 ‘i arasında değişen oranlarda vergi avantajından yararlanırsınız.  Böylece muayene tahliller ve doğumunuz ortalama %20 daha ucuza maal olur.
 • Hastaneye ödediğiniz ücretler yada alacağınız paket hizmetlerden kolaylıkla vazgeçemezsiniz. Sağlık Sigortası size, farklı doktor ve özel hastanelerden yararlanma fırsatı sunar. Sizi tek bir yere bağlamaz. İptal etmeniz gerekirse, hemen sağlık sigortası doğum paketinizi iptal ettirir, paranızı iade alırsınız.
 • Hastanelere ödeme yaparken hastanedeki  fiyat artışları ve değişiklikler sizin maliyetlerinizi arttırır. Sağlık sigortanız varsa, sigortalı olduğunuz sürede artan  muayene yada doğum fiyatları sizi etkilemez, siz sadece 15TL SGK katılımı ile muayene olmaya devam edersiniz.

Sigorta Şirketleri ve Bekleme Sürelerine Göre, Medical Park ‘ta Doğum Sigortası Maliyetleri Yaklaşık Ne Kadardır?

 • Hamileliği 12 aydan sonrası için planlıyorsanız. 1 yıllık tamamlayıcı sigorta + 12 ay bekleme süresi olan doğum teminatınız, yıllık yaklaşık 1.300TL’ye maal olur. 2 yıl üst üste sağlık sigortası devam etse de toplam maliyetiniz, 3.000TL altında olacaktır.
 • 2 aydan daha fazla beklemeyi düşünmüyorsanız. 2 ay bekleme süreli tamamlayıcı sigorta + doğum teminatınız için yıllık toplamda 2.300TL kadar ödersiniz. 2 yıllık toplam maliyetiniz 4.600TL civarındayken. İlk 12 ayda hamile kalır ve doğum da yaparsanız… Gelecek yıl yeniden sağlık sigortası yapma zorunluluğunuz da yok.
 • Henüz hamile değilsiniz, ama hemen gebelik planlıyorsanız  Bekleme süresiz bir plan önerebiliriz. Poliçeyi satın aldığınızda gebeliğin başlamamış olması şartı ile, istediğiniz zaman hamile kalabilir ve hemen doğum teminatınızdan yararlanmaya başlarsınız. Bu sağlık sigortasında maliyetiniz yaklaşık 3.500-3.900TL aralığında olacak.
 • Şu anda Hamile iseniz, Yine de sağlık sigortası ile Doğum harcamalarınızı karşılayabiliriz. Bu durumda hamileyken alabileceğiniz doğum sigortası paketi için 5.900TL kadar bir prim ödersiniz.

Yukarıdaki tutarların her biri için, %15 ile %35 arasında vergi avantajından /sağlık sigortaları devlet desteğinden  yararlandığınızı düşünürsek; hamileyken alabileceğiniz alternatifler arasında da, en yüksek ücretli poliçe 5.900TL iken; size Devlet Desteği sonrası maliyeti neredeyse sadece ; 4.800TL olacaktır. Söz konusu tüm tutarlar…. Hamileyken yada öncesinde sağlık sigortasının sağladığı fiyat avantajını öne çıkartıyor. Ayrıca sunulan ek faydaları konuşmadan…. Hemen Bilgi Alın

Doğum Sigortasında Doktor Ya da Hastane Değiştirebilir Miyim?

Doğum Paketi Medical Park | Hamileliğiniz süresince, bir çok yeni durumu tecrübe edeceğinizi unutmayın. Bu sizi, farklı kararlar almaya, bazı değişiklikler yapmaya itebilir. Dolayısı ile ilk günkü kararınızın gelecek 9 ayın sonuna kadar sürdürmeyebilirsiniz. Bu nedenle sağlık sigortalarımızı, Anne adaylarımızın bu keyifli zamanlarında verecekleri her kararda yanlarında olabilmek için, dizayn ettik. Doktorunuz değiştirebileceğiniz, hatta hastanenizi yada başka bir ilde bulunmanız gerekmesi halinde de gideceğiniz ildeki anlaşmalı hastanelerimizden hizmet almanız için sunduğumuz farklı sağlık sigortaları / doğum paketi alternatifleri üzerinde birlikte karar vermeye çalışıyoruz.

Unutmayın, sizin hastane ve doktor tercihinizde hiç bir değişiklik olmasa bile; sizi takip eden kadın doğum doktorunuzun hastane değiştirmesi, farklı bir hastanede takibe devam etmesi de mümkün olabilir. Bu nedenle, doğum için mutlaka zamanında doğum sağlık sigortası yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Hastaneler, kadın doğum doktorları, bize ulaşmış memnuniyet yada şikayet öyküleri hakkında sağlık sigortası uzmanlarımızla dilediğiniz zaman görüşebilirsiniz. (0850) 346 11 30 ‘dan arayabilir.. Ya da, yardımcı olabileceğimiz konu hakkında kısa notlarınızla iletişim bilgilerinizi bize gönderebiliriniz. Bilgi Formu 

“Bu Konuda Size Nasıl Güvenebilirim?”  Diyorsanız…

Sigorta Partner Aş, bir çok sigorta branşında sigortalılarımıza hizmet sunarken; Ana faaliyet alanımız Sağlık Sigortacılığıdır. Bu nedenle hizmet verdiğimiz yirmiden fazla sigorta şirketinini onlarca ürünü ile sizi kararsız bırakmak yerine.. Önce sizi dinliyoruz. Beklenti ve ihtiyaçlarınıza karşılık verebilecek sağlık sigortası alternatiflerini fiyat ve içerik olarak karşılaştırarak size sunuyoruz. Böylece; En iyi fiyata en avantajlı sağlık sigortasını tam da size göre hazırlıyoruz.

Yıllardır Sigorta şirketlerine yeni projeler götürerek, devam ettiğimiz işimizi çok ciddiye alıyoruz. Bugün hamileyken satın alınabilen Doğum Sigorta Ürünleri yine Genel Müdürümüz tarafından hazırlanmış ve sigorta şirketlerimizin iş birliği ile size sunulabilmiştir. Ayrıca bizden sağlık sigortası satın almış yüzlerce  ailemizin, memnuniyetlerini paylaştıkları platformdan, yorumlara göz atabilirsiniz.

Soru Sor
Whatsapp
Doğum Paketi Medical Park Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by