4 haftalik gebelik

Son adet tarihinizi geride bıraktıktan sonra, hamileliğin başlayabileceği dönemdesiniz. Bu süreçte döllenen yumurta uterusun (rahim) yan tarafına yerleşir. Hücre katmanlarına ayrılırken, artık yavaş yavaş embiyoya dönüşecektir. Hücreler bebeğinizin organları sinir sistemi, kaslarını oluşturmaya başlar. Kese olarak görünen plasenta rahim duvarına tutunur. Göbek bağı, plasentanın dışına çıkarken için amniyotik sivı ile dolar.

4 haftalık gebelik takviminde yumurta rahim duvarına (uterus) tutunmaya çalışırken bir miktar kanamaya sebep olabilir. Korkmamanız gereken bu durum yerleşme kanamasıdır ve normaldir.

Plasentadan salgılanan HcG hormonu, evde yapabileceğiniz bir testte kendini gösterecektir. Böylece hamile olduğunuzu öreneceğiniz ilk adımlardasınız. Bazen negatif sonuçlar görmüş olsanızda, adet döneminde yaşadığınız bir gecikmeyle doktora danışmakta fayda var. HcG hormonu, anne adaylarımızın ilk aylarda yaşadığı bulantıların sebebidir.

4 hafta gebelik sürecinde ilk testler ve sonuçlarla artık bu mutlu haberi yakınlarınızla paylaşmaya hazır olun. Hastane, doktor arayışınızın da başlayacağı bu dönemde, yakın çevrenizden, arkadaşlarınızdan çok sayıda doktor tavsiyesi alabilirsiniz. Hamilelik sürecinizde doktor muayenelerinizi, yapılacak tahlil ve tetkikleri hatta doğumunuzu karşılayacak doğum sigortasına hamileyken de başvurulabilirsiniz.  Doğum sağlık sigortası, vergi avantajı ile devlet tarafından desteklenir. Bu destek %15 ile %35 oranlarında tamamen gelirinize ve vergi diliminize göre artar. İlk muayeneden itibaren kadın doğum doktorunuza sadece 15TL ödeyerek muayene olmak için, Size en yakın ofisimizden  telefonla Bilgi Alabilirsiniz. 

Hastaneye ve sizi takip edecek doktorunuza karar verdiyseni, hastanede sadece doğum sigortam var demeniz ve 15TL ödemeniz yeterli olacaktır. Doktorunuz ilk testlere 6-8 haftaya kadar başlarken, hızla büyüyen bebeğinizin gelişimine katkı sağlayacak vitaminleri kullanmanızı önerecektir. B9 (folik asit), B12, C,D E

Keyifli ve bir o kadar da hızla geçecek ortalama 38 haftalık maraton başladı. Sağlığınız için iyi beslenin,  iyi beslenmek için sevmediğiniz gıdalar için kendinizi zorlamayın, önümüzdeki dönemde bol bol fotoğraf çekmeyi de ihmal etmeyin.

Hamileyken Doğum Sigortası Paketi

Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz bu keyifli haftalarda, doğumunuza kadar sağlık harcamalarınızı anlaşmalı özel hastanelerde karşılayacak bir sağlık sigortası yaptırın. Muayeneler, rutin tahlil ve tetkiklere ek ücretler ödemeyin. Ayrıca doğum sağlık sigortalarına sağlanan vergi avantajı desteği ile, ödediğiniz paranın %15’i ile %35’ine kadar önemli tutarlarda tasarruf edin. Hemen Bilgi Alın

Soru Sor
Whatsapp
4 Haftalık Gebelik Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by